НОВОСТИ ДНЯ: Найдена самая близкая пару сверхмассивных черных дыр из обнаруженных  С метелями и морозами до -15: климатолог рассказала, когда в Украину придет настоящая зима  Сплошная белая полоса: кому из знаков в год Водяного тигра повезет  Нові податки з продажу квартир. Скільки доведеться заплатити після ухвалення закону 5600  Дождь, мокрый снег и гололедица – синоптики дали прогноз на начало недели  У США продовжуються випробування українських танків Т-84У  Зимний дефицит: в каких продуктах искать витамин Dвсе новости дня
Политика
Украина
16.10.2021 2530

Україна придбає у Британії бойові кораблі та ракетне озброєння – посол

Україна придбає для захисту свого узбережжя від мінної загрози два бойові протимінні кораблі, що входять до діючого складу Королівського військово-морського флоту Великої Британії, а також ракетне озброєння і сучасні технології.

Як передає Укрінформ, про посилення ВМС України у межах двостороннього військового співробітництва, заявив посол України у Великій Британії Вадим Пристайко в інтерв’ю телеканалу «Дом».

«Чотири напрямки, які посилять здатність нашого військового флоту, будуть реалізовані (в межах угоди з Великою Британією - ред.), і найближчим часом буде оголошено про це. Я переконаний, що найближчим часом буде придбано два вже діючих кораблі, які відразу підуть до складу ВМС. Буде розпочато роботу з будівництва двох військово-морських портів, а також будівництво кораблів меншого класу в Україні і Великій Британії», - зазначив Пристайко.

За словами посла, перший військовий корабель для України побудують у Великій Британії, а сучасні технології буде передано українським верфям.

Пристайко уточнив, що два кораблі, які будуть закуплені у Великій Британії, - тральники, що допоможуть захистити узбережжя від мінної загрози.

«Дуже важливо, що ми отримаємо ракетне озброєння, яке допоможе реально підсилити здатності на морі», - наголосив посол.

Як повідомляв Укрінформ, Україна веде переговори про покупку для Військово-Морських сил двох протимінних тральників типу Sandown у Великій Британії. Придбати кораблі планується з кредитних коштів, наданих Сполученим Королівством на розвиток ВМС України.

Тральники мають довжину 53 метри, ширину 11 і осадку 2,3 метра. Два дизельні двигуни по 1523 к.с. розганяють корабель до 13 вузлів. Є також електродвигун для безшумного ходу. Кораблі озброєні 30-мм гарматою Mark44 Bushmaster II, трьома шестиствольними 7,62-мм кулеметами «Мініган» і парою кулеметів загального призначення.

На цих кораблях встановлені радари і системи пошуку мін, включно з потужним гідролокатором. Кораблі, можливо, будуть модернізовані більш сучасними системами для пошуку мін.

Оценка материала:

5.00 / 2
Україна придбає у Британії бойові кораблі та ракетне озброєння – посол 5.00 5 2
Политика / Украина
16.10.2021 2530
Еще материалы раздела «Украина»