НОВОСТИ ДНЯ: Овочі борщового набору за рік подорожчали у 2,6 раза – експерти  Заїхали у квартиру та перестали платити, а поліція виселяти відмовилася: як уникнути "захоплення" орендарями  Украине прогнозируют туманный вторник, снег и до 12° тепла  Пентагон завершив будівництво новітнього радара великої дальності на Алясці  Олена Зеленська пропонує запровадити у школах уроки культури харчування  Цены выросли почти на 50%: кто сможет позволить себе квартиру в Киеве  Amazon допомагає дослідникам вивчати, як «приглушити» Сонцевсе новости дня
Политика
Мир
23.10.2021 470

Молдова оголосила надзвичайний стан через газову кризу

Прем'єр-міністр Молдови Наталія Гаврилиця виступила на засіданні парламенту з пропозицією запровадити в країні надзвичайний стан через газову кризу: депутати схвалили пропозицію уряду.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Newsmaker.

Так, режим НС в Молдові запровадили на 30 днів з 22 жовтня по 20 листопада.

Рішення про запровадження режиму НС парламент ухвалив на засіданні 22 жовтня. За пропозицію проголосувало 55 депутатів. Ще п'ять депутатів проголосували проти, а 15 - утрималися від голосування.

Як зазначила молдавська прем'єрка, запровадження режиму надзвичайного стану дозволить виділити зараз з бюджету необхідну суму грошей підприємству Energocom, і не чекати місяць, як передбачає закон.

Згідно з документом, схваленим парламентом, комісія з НС зможе приймати такі рішення:

1. У прискореному темпі встановити спеціальний режим купівлі натуральних газів

2. Виділити кошти на закупівлю необхідної кількості газу

3. Вжити термінових заходів для забезпечення населення газом, включаючи відхилення від чинних норм

4. За необхідності раціоналізувати витрата газу і енергетичних ресурсів

5. Дати повноваження постачальникам купувати і поширювати газ по всій країні

6. Інформувати населення про стан справ

7. Створити оперативні інструменти збору платежів зі споживачів за використаний природний газ

8. Виконувати інші необхідні дії для запобігання, зменшення та ліквідації наслідків дефіциту природного газу, що викликав надзвичайний стан.

Як повідомлялося, на початку жовтня Молдовагаз продовжив контракт з Газпромом на поставку газу лише на місяць, і тепер змушений закуповувати газ за індексною ціною - $ 800 за тисячу кубометрів, а ціна для кінцевих споживачів може вирости до 6 леїв за кубометр. Вже 6 жовтня компанія попросила споживачів скоротити витрати газу, оскільки країна споживає більше, ніж імпортує. 13 жовтня в країні оголосили режим підвищеної готовності в газовому секторі. Підприємство Termoelectrica скоротило споживання газу і стало використовувати мазут.

Вранці 22 жовтня прем'єр-міністр Наталя Гаврилиця оголосила, що уряд проведе засідання, після якого попросить парламент запровадити в країні надзвичайний стан. Глава кабміну розповіла, що молдавським учасникам переговорів у Москві поки не вдалося домогтися остаточної домовленості з Газпромом, і «немає впевненості» в тому, що влада зможе домовитися про укладення договору.

Оценка материала:

5.00 / 1
Молдова оголосила надзвичайний стан через газову кризу 5.00 5 1
Политика / Мир
23.10.2021 470
Еще материалы раздела «Мир»