НОВОСТИ ДНЯ: Пів грама: Японія передала NASA проби з астероїда Р'югу  Синоптик рассказал, когда в Украину придет настоящая зима  «Кіборгу» Петру Полицяку присвоїли звання Героя України посмертно  Драйвером хвилі пропаганди про можливе вторгнення в Україну є офіційні сайти РФ – експерт  Погода в Украине на среду, 8 декабря  Тонкі пластикові пакети будуть заборонені в магазинах з 10 грудня  На Софійській площі у Києві встановлюють головну ялинкувсе новости дня
Политика
Украина
26.10.2021 344

МЗС відреагувало на повернення Скіфського золота

Рішення Апеляційного суду в Амстердамі щодо повернення Україні експонатів виставки Крим. Золотий острів у Чорному морі є правильним, оскільки повертає Україні частину її національного коду.

Про це заявив глава МЗС Дмитро Кулеба у вівторок, 26 жовтня.

"Скіфське золото повернеться додому. В Україну. Це велика перемога. Ми повернемо собі не просто музейні експонати, а частину нашого національного коду, реліквії, які свідчать про тисячі років нашої історії", - сказав Кулеба.

За його словами, дипломатична команда МЗС України та представники Мін'юсту та Мінкультури кілька років "вперто працювали" над поверненням скіфського золота в Україну.

"Ми перемогли і досягли справедливості", - наголосив міністр, додавши, що міжнародне право хоч і не швидке, але "невідворотне".

"Сьогоднішнє рішення доводить, що довга і наполеглива командна робота досягає великих результатів. Я впевнений, що так само, як ми повернули сьогодні скіфське золото, ми повернемо наших людей і наші тимчасово окуповані території", - підсумував Кулеба.

У свою чергу глава Мінкульту Олександр Ткаченко заявив, що чекає на повернення скіфського золота в Україну, проте впевнений, що на цьому спроби Росії заволодіти українськими цінностями не припиняться.

"Нарешті, справедливості для експонатів із Криму досягнуто. Вже незабаром скіфське золото повернеться в Україну. Де його законне місце історично. 26 жовтня за рішенням Апеляційного суду Амстердама, колекція артефактів Крим. Золотий острів у Чорному морі буде передана Україні. Раніше вона тимчасово експонувалася в музеї Алларда Пірсона, і після окупації півострова Росія намагалася забрати експонати собі. Тобто фактично вкрасти. Проти чого одразу виступила Україна", - написав Ткаченко у Facebook.

"Чекаємо на повернення "скіфського золота" додому. Упевнений, що на цьому спроби країни-агресора заволодіти українськими цінностями не припиняться. Міністерство культури та інформаційної політики не допустить розкрадання нашої спадщини", - додав Ткаченко.

Зрештою, Мін'юст зазначив у Facebook, що це довгоочікуване рішення щодо долі музейної колекції Крим. Золотий острів у Чорному морі.

"Тим самим суд підтвердив, що колекція з більш ніж 565 предметів належить державі Україна і є її культурною спадщиною. Дякую суддям, які ухвалили справедливе рішення! Дякую всім, хто був залучений до судового процесу, хто стежив за справою та підтримував українську сторону! Це наша спільна перемога!", - сказано у повідомленні відомства.

Зазначимо, що наразі Музей Алларда Пірсона в Амстердамі має передати колекцію скіфського золота на зберігання Україні до стабілізації ситуації в анексованому Криму, вирішив суд.

"Музей Алларда Пірсона має передати колекцію скіфського золота на зберігання Україні до стабілізації ситуації в Криму", - ухвалив суд і додав, що "сторони мають право подати апеляцію до Верховного суду Нідерландів".

Експонати будуть передані до Державного історичного музею України в Києві, оскільки з метою захисту своєї культурної спадщини та незважаючи на право оперативного управління, що належить музеям, державі Україна було дозволено вжити такого тимчасового заходу. Суд наголосив, що культурні інтереси держави переважують інтереси Кримських музеїв.

"Хоча музейні експонати походять із Криму і в цьому сенсі також можуть розглядатися як спадщина Криму, вони є частиною культурної спадщини України, оскільки остання існує як незалежна держава з 1991 року. Музейні експонати належать до Музейного фонду держави Україна", - йдеться у рішенні.

Оценка материала:

5.00 / 1
МЗС відреагувало на повернення Скіфського золота 5.00 5 1
Политика / Украина
26.10.2021 344
Еще материалы раздела «Украина»