Життя та Стиль
Суспільство
Країни мають терміново подвоїти зусилля для боротьби зі зміною клімату – ООН
Світ має терміново подвоїти зусилля щодо порятунку планети від глобального потепління.
Такий заклик міститься у звіті Організації Об'єднаних Націй (ООН), який було представлено напередодні кліматичного саміту, який має вдбутися в Глазго.
Фахівці міжнародної організації проаналізували кліматичні плани країн. Виявилося, що за виконання нинішніх зобов'язань до 2030 року глобальні викиди парникових газів збільшаться приблизно на 16% порівняно з 2010 роком.
Ці дані порівняли з висновками Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК) і спрогнозували, що підвищення температури, якщо його швидко не змінити, призведе в 2100 році до зростання середньосвітових температур приблизно на 2,7 градуса за Цельсієм щодо доіндустріального рівня. На цей момент температура зросла на 1,1 градуса.
Підвищення температури більш ніж на 2 градуси Цельсія порушить умови Паризької угоди, яка передбачає утримання глобальної температури на позначці 1,5-2 градуси.
"Від перевищення цільових показників постраждають насамперед країни, які найменше сприяють викидам парникових газів в атмосферу", - вважає виконавчий секретар Рамкової конвенції ООН про зміну клімату Патрісія Еспіноза.
Голова кліматичного саміту в Глазго Алок Шарма закликав держави якнайшвидше взяти на себе амбітніші зобов'язання щодо скорочення викидів. Хоча скоригувати свої цілі мають насамперед держави G20.
У 2021 році країни G20 збільшать емісію парникових років на 4% порівняно з допандемійним рівнем, вважають експерти міжнародного екологічного об'єднання Climate Transparency.
У 2020 році на тлі COVID-обмежень цей показник знизився на 6 відсотків щодо року раніше. На думку експертів, основна відповідальність за збільшення викидів лежить у Китаї, США, Індії та Аргентині.
Оценка материала:
Країни мають терміново подвоїти зусилля для боротьби зі зміною клімату – ООН26.10.2021