НОВОСТИ ДНЯ: За десятибальною «шкалою Геббельса» російська пропаганда працює на 15 балів – Цимбалюк  Жадность застройщиков сыграла с ними злую шутку: спрос на первичке к концу года обвалится  Літак із українським супутником «Січ-2-30» відправили до США  Синоптик предупредила об опасных явлениях в четверг: какой будет погода в Украине  Черный Тигр поможет только избранным: что надо знать про животное-талисман 2022 года  Кількість випадків COVID-19 у світі перевищила 268 мільйонів  Погода в Украине 9 декабря: осадки в виде снега и дождявсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
28.10.2021 456

Світ не готовий запобігти глобальному потеплінню - вчені

Міжнародна група дослідників Systems Change Lab, яку створив Інститут світових ресурсів і Фонд Землі Джеффа Безоса, опублікувала доповідь, в якій ідеться, що жодна зі сфер людського суспільства не зможе оперативно адаптуватися для виконання мети Паризької угоди про клімат, а саме уникнути зростання температур вище 1,5 градуса за Цельсієм.

Про це повідомляє The Guardian.

"Нам потрібно по-справжньому постаратися в будь-якій цій галузі - трансформувати нашу енергетику, ту дієту, якої дотримуємося, те, як господарюємо на Землі. І більше того - необхідно все це зробити одночасно", - відзначив один із співавторів доповіді і представник Фонду Землі Келлі Левін.

У документі йдеться, що жодна із 40 проаналізованих сфер діяльності людства не зможе змінити свою тактику у встановлені терміни.

Тому втримати зростання світових температур на рівні 1,5 градуса за Цельсієм буде дуже важко.

У доповіді відзначено, що скоротити рівень викидів парникових газів уже в нинішньому десятилітті треба наполовину, а до 2050 року викидів необхідно позбутися взагалі.

Також наголошено, що за нинішніх умов є необхідність у п'ять разів швидше скорочувати споживання вугілля, в три – енергоспоживання, а також утричі швидше відновлювати прибережні водно-болотні угіддя.

Також у доповіді йдеться про необхідність у півтора разу швидше скорочувати споживання яловичини. Зокрема, у багатих країнах Європи і Північної Америки.

За даними Systems Change Lab, розплата за викиди вуглекислого газу в атмосферу зараз у періоді стагнації. А ще, за даними вчених, і борються з викидами в атмосферу від сільського господарства й автомобілів, і запобігають ліквідації лісів неправильно.

А от електроенергія, яку отримують за рахунок сонячної та вітрової енергетики, навпаки - сприятливо впливає на клімат.

Оценка материала:

5.00 / 1
Світ не готовий запобігти глобальному потеплінню - вчені 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
28.10.2021 456
Еще материалы раздела «Общество»