НОВИНИ ДНЯ: Деякі рішення Байдена щодо України можуть допомогти Трампу, - Bloomberg  У РФ стурбовані економічними витратами на продовження війни в Україні, - ISW  Як зберегти очищену картоплю, щоб вона не потемніла  На Марсі вода могла бути ще раніше, ніж вважалося: вчені дослідили найстаріший марсіанський метеорит  В Україну йдуть дощі та мокрий сніг: де і коли буде мокро  Погода в Україні різко зміниться: готуйтеся до снігу та морозів  Сніг на сході і заході: синоптик розповіла, яку погоду в Україні очікувати 26 листопадавсі новини дня
Політика
Україна
02.11.2021 870

Найбільший вітрильник України відремонтують та передадуть інституту військово-морських сил

Вітрильний фрегат «Дружба», який майже два десятиліття простоює у Практичній гавані Одеського морського порту, відремонтують та передадуть інституту військово-морських сил Одеської морської академії.

421686_original_02.11.21

Про це під час візиту до Одеси заявив президент України Володимир Зеленський, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Думську.

«Вітрильник «Дружба» дуже важливий для навчання наших моряків, тому ми передамо його Міністерству оборони України. Його відремонтують, щоб курсанти виходили на ньому на морську практику», – сказав глава держави.

Вітрильник «Дружба» — другий у серії, яка будувалася на знаменитій Гданській корабельні у 1980-1990-ті роки. Фрегат має п’ять “сістершипів” (кораблів такого ж проєкту – ред.), один з яких належить Україні, три перебувають у Росії й один — у Польщі.

За радянських часів на судні проходили плавпрактику курсанти одеської академії та майбутні моряки з Херсона, Ростова-на-Дону та Новоросійська. Сьогодні воно служить лише базою для виробничої практики – хлопці, які закінчили перший курс, займаються поточним ремонтом фрегата.

2013 року ректор морської академії Михайло Міюсов зазначав, що корабель зараз на ходу і хоч завтра може самостійно дійти до доків Севастополя для необхідного ремонту. Проте ремонтно-відновлювальні роботи він оцінював у круглу суму — від 5 до 12 мільйонів гривень (у тодішніх цінах).

«Насамперед судну необхідне очищення підводної частини, ремонт донно-забортної арматури, перевірка стану гребного гвинта, суднових двигунів та систем навігації. Все це коштує приблизно п’ять мільйонів. До парусного оснащення Регістр особливих вимог не пред’являє, і його оновлення можливе вже у процесі експлуатації. Із заміною стоячого та рухомого такелажу, закупівлею нового комплекту вітрил, відновленням дерев’яного покриття палуби вартість робіт зросте до 12 мільйонів», — говорив ректор.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що в Одесі передані Україні науково-дослідні судна “James Clark Ross” та “Belgica” отримали нові назви.

Оценка материала:

5.00 / 1
Найбільший вітрильник України відремонтують та передадуть інституту військово-морських сил 5.00 5 1
Політика / Україна
02.11.2021 870
Еще материалы раздела «Україна»