НОВИНИ ДНЯ: Чому Зеленський бачить у Трампі шанс на завершення війни: The Telegraph дізнався деталі  "Довгі Нептуни" та 30 тисяч дальнобійних дронів: Зеленський розповів про українську зброю  Похолодання в Україні: синоптик розказав, де температура впаде до "мінусів"  У четвер Україні прогнозують погіршення погоди: дощ, сніг та ожеледицю  В Україні 20 листопада буде вітряно, на заході - похолодання та дощ із мокрим снігом  Потепління до +14, але ненадовго: синоптикиня озвучила прогноз погоди в Україні на 19 листопада  Зима близько: де в Україні чекати на сніг в понеділоквсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
04.11.2021 953

В Україні хочуть перейменувати низку міст: які саме і чому

В Україні можуть перейменувати деякі міста, щоб привести їх назви у відповідність з правописом і стандартами державної мови та вимогами норм "мовного закону".

iloves_20200414__1300x820

Про це повідомили в Офісі Уповноваженого із захисту державної мови.

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь вже звернувся до керівників низки органів місцевого самоврядування з відповідною пропозицією, підписавши кілька десятків звернень.

Зазначається, що така ініціатива послідувала після численних скарг громадян на те, що назви низки н.п. носять російськомовний характер та не відповідають правилам і нормам українського правопису, розповів чиновник в ефірі "Українського радіо".

Він також нагадав, що відповідно до ч. 1 ст. 41 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" географічні назви, а також назви скверів, бульварів, вулиць, провулків, спусків, проїздів, проспектів, площ, площ, набережних, мостів та інших об'єктів топоніміки населених пунктів виконуються державною мовою.

Про які міста йдеться

- Арбузинка
- Сєвєродонецьк
- Южноукраїнськ
- Южне
- Спокойствіє
- Надєждівка
- Переводчикове
- Луч
- Первомайське
- Первомайськ

...та "багато інших".

"Багато з них мали прекрасні історичні назви, як Сіверський Донець, Гарбузинка чи Богопіль та були несправедливо перейменовані за часів комуністичної влади", - пояснив Кремінь.

За словами омбудсмена, для приведення географічних назв у відповідність з правописом, стандартами державної мови та вимогами статті 41 Закону "мають бути вжиті всі необхідні заходи".

"Це сприятиме забезпеченню функціонування державної мови як інструмента об'єднання українського суспільства, засобу зміцнення державної єдності та територіальної цілісності України, її незалежної державності і національної безпеки", - наголосив Кремінь.



Оценка материала:

5.00 / 1
В Україні хочуть перейменувати низку міст: які саме і чому 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
04.11.2021 953
Еще материалы раздела «Суспільство»