НОВОСТИ ДНЯ: Астрофізики виявили у нашій галактиці незвичний об’єкт  Телескоп NASA показав сферичне скупчення у сузір’ї Тукан  Археологи виявили стародавній череп зі слідами хірургічної операції: йому більше 2000 років  Вперше за 20 років. Український корабель відправляється в експедицію в Антарктиду  Китайський супутник відбуксував інший апарат на «поховальну орбіту»  Снегопады накроют всю Украину: какая будет погода на выходные  Українські миротворці з вертольота знищили базу бойовиків у Конговсе новости дня
Политика
Украина
06.11.2021 356

Міжнародні експерти оприлюднили звіт із доказами збройної агресії РФ в Україні

Міжнародна неурядова організація Conflict Armament Research («Дослідники зброї конфліктів») опублікувала звіт «Зброя війни в Україні. Трирічне дослідження постачань озброєння у Донецькій та Луганській областях».

Про це повідомляє пресцентр СБУ, передає Укрінформ.

"Це перший звіт Conflict Armament Research, який став результатом співпраці цієї організації з контррозвідкою Служби безпеки України, започаткованої у 2018 році. Ця робота мала на меті доведення міжнародній спільноті об’єктивної та неупередженої інформації щодо характеру і походження зброї на сході України", - зазначають у спецслужбі.

В СБУ повідомили, що на 230-ти аркушах дослідження міститься значний масив фактологічних даних, які є беззаперечним свідченням використання незаконними збройними формуваннями на тимчасово окупованій території в Донецькій і Луганській областях озброєння та військової техніки саме російського походження.

Наголошується, що звіт уперше детально охопив великий обсяг даних щодо озброєння та боєприпасів російського виробництва. Спеціалісти Conflict Armament Research вивчили десятки реальних видів стрілецької зброї та боєприпасів, протипіхотних мін, гранатометів та переносних зенітно-ракетних комплексів.

Як повідомляється, активну підтримку у діяльності експертів Conflict Armament Research надали Міністерство оборони України, Міністерство внутрішніх справ, Офіс Генерального прокурора, Національна гвардія, Національна поліція та Державна прикордонна служба.

"Спільними діями надано сприяння міжнародній організації в зібранні та аналізі виявлених і вилучених окремих видів озброєнь і військової техніки (ОВТ) російського походження у районі ООС", - заявили в СБУ.

У спецслужбі підкреслили, що СБУ продовжуватиме роботу у цьому напрямі та спільно з Міністерством закордонних справ вживатиме заходів для поширення доказів незаконного постачання ОВТ з території РФ на тимчасово окуповану територію України в Донецькій та Луганській областях.

Conflict Armament Research створена у 2011 році та наділена повноваженнями Європейського Союзу щодо збирання, узагальнення та аналізу даних про походження ОВТ, що використовуються в зонах збройних конфліктів у різних регіонах світу.

Оценка материала:

5.00 / 1
Міжнародні експерти оприлюднили звіт із доказами збройної агресії РФ в Україні 5.00 5 1
Политика / Украина
06.11.2021 356
Еще материалы раздела «Украина»