<
НОВИНИ ДНЯ: В Україні об'єднують університети. Навіщо це роблять і хто підпаде під укрупнення  Тепле, проте не спекотне: синоптикиня розповіла, чого чекати від погоди цього літа  Перед вихідними в Україні будуть дощі та грози: де знадобиться парасолька   На 26 квітня в Україні прогнозують дощі та грози  В Україні 26 квітня дощі та грози, на південному сході прогріє до 26°  Частину областей накриють дощі, попереджають про грози й туман: погода на 26 квітня  Прогноз погоди на 26 квітня: де знову очікуються сильні заморозкивсі новини дня
Політика
Україна
18.11.2021 1294

В комплекс “Нептун” закладено близько 70% нового комплексу протиповітряної оборони – Коростельов

Генеральний конструктор-Генеральний директор ДП ДККБ “ЛУЧ” Олег Коростельов вважає, що зі створенням дослідного зразка перспективного зенітно-ракетного комплексу можна впоратись приблизно за 2 роки, враховуючи доведення до стадії початку випробувань.

zapusk-rakety-r-360-raketnogo-kompleksu-rk-360-neptun_18.11.21

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

Відповідний аванпроєкт зенітно-ракетного комплексу дальністю до 100 кілометрів (ймовірно, мова йде про ЗРК середньої дальності СД-300) вже захищено перед Міноборони.

За словами очільника ДККБ “ЛУЧ”, значну кількість компонентів в новому ЗРК планують запозичити з вже відпрацьованих робочих рішень, наприклад, тих, що були використані при створенні комплексу РК-360МЦ “Нептун”.

“Ми беремо пускову “Нептуна” і ставимо ті ж 4 ракети, як на С-300, по-своєму їх встановлюємо. Ми говоримо – а командна машина, щоб усім цим управляти? А ось командна машина “Нептуна”, її навіть не треба перероблювати, її просто потрібно перепрограмувати. У нас всі елементи вже є. Ба більше, я чому сміливо дивлюся на цю роботу, тому що у нас в “Нептуні” є фактично 70% комплексу”, – відзначив Олег Коростельов.

Для створення сучасної РЛС перспективної вітчизняної ЗРС (цілевказівки та оглядової) планується залучити досвід фахівців КП “НВК “Іскра”, а для розробки нових головок самонаведення для ракети компанію “Радіонікс”. Також на ДККБ “Луч” планують використати при створенні нової зенітної ракети певні напрацювання з проєкту “Вільха” (наприклад, газодинамічний коригуючий блок).

“Нам залишилось просто взяти готовий хороший радар “Іскри”. Ми додаємо, звичайно, станцію радіокорекції й додаємо свою ракету. А своя ракета ось вона – за основу ми беремо “Вільху” – там газодинамічне управління, ми повинні поставити головку, яку нам так само розроблять, як розробляли під “Нептун”, – зазначив Генеральний конструктор-Генеральний директор ДП ДККБ “ЛУЧ”.

Нагадаємо, раніше Олег Коростельов вже повідомляв, що для створення такого комплексу необхідно 2 роки та приблизно $40 млн.

“З огляду на досвід роботи над ракетою і протикорабельним комплексом “Нептун”, я називаю два роки. Ми з упевненістю говоримо, що цей ЗРК ми зробимо. Ми бачимо, що технічних проблем, які можуть завадити розробити й випробувати такий комплекс, немає”, – наголосив він в інтерв’ю Defense Express у липні цього року.

Водночас Олег Коростельов повідомив, що наразі попри захищений аванпроєкт та інтерес українських військових (про розгляд питання щодо проведення дослідно-конструкторських робіт по перспективним ЗРС повідомляв, зокрема, начальник зенітних ракетних військ полковник Борис Генов у липні цього року) остаточного рішення й досі немає, як і відповідного фінансування.

“Для мене це загадка. Я докладаю величезні зусилля, щоб про це розповідати військовим високого рівня, я маю на увазі військових замовників. Розповідаю, направляю документи командувачам ППО, направляю документи в ту ж РНБО, самі ж військові замовили в нас ці аванпроєкти”, – зазначив Олег Коростельов.

Оценка материала:

5.00 / 1
В комплекс “Нептун” закладено близько 70% нового комплексу протиповітряної оборони – Коростельов 5.00 5 1
Політика / Україна
18.11.2021 1294
Еще материалы раздела «Україна»