НОВОСТИ ДНЯ: В Україні почалися випробування нового ракетного комплексу РК-360МЦ "Нептун" на шасі Tatra  Циклон несе в Україну штормовий вітер, на дорогах «каша» і ожеледиця  Як зміняться ставки за депозитами на початку 2022 року: прогноз банкірів  Агресія РФ проти України. Російські мільярдери втратили 28 млрд доларів, - Forbes  Україна піднялася в рейтингу найпотужніших армій світу - Global Firepower  Сильний вітер та мокрий сніг. В Україні потеплішає, але оголошено штормове попередження  Коли буде Масляна-2022: точна дата Сирного тижнявсе новости дня
Жизнь и Стиль
Столица
19.11.2021 337

Київрада пропонує присвоїти Шептицькому почесне звання «Праведник народів світу»

Київська міська рада звернулася до Ізраїльського національного меморіалу Катастрофи (Голокосту) та Героїзму «Яд Вашем» щодо підтримки офіційного надання Андрею Шептицькому почесного звання «Праведник народів світу».

630_360_1503495092-2897_19.11.21

Як повідомляє пресслужба Київради, рішення підтримали 72 депутати, передає Укрінформ.

За словами депутата Київської міської ради, голови постійної комісії з питань освіти і науки, сім'ї, молоді та спорту Вадима Васильчука, під час Другої світової війни за згодою Андрея Шептицького значна кількість євреїв переховувалась у греко-католицьких монастирях, навіть у митрополичій резиденції.

«Митрополит рятував єврейських дітей та дорослих від нацистів. Андрей Шептицький наполягав на тому, щоб діти, які переховувалися в монастирях, згодом були повернуті у свої родини або єврейським допомоговим організаціям. Необхідно віддати належне людині, яка врятувала сотні євреїв та увіковічнити пам’ять про митрополита. У травні 2008 року Єврейська громада України визнала Андрея Шептицького Праведником», – зазначив Васильчук.

Депутат додав, що Шептицький беззаперечно заслуговує на присвоєння йому почесного звання «Праведник народів світу».

Андрей Шептицький – предстоятель Української греко-католицької церкви, митрополит Галицький, архієпископ Львівський. Один із найвидатніших провідників української церкви й національного руху першої половини ХХ ст. Таємним наказом врятував в українських монастирях понад 150 євреїв. Народився 29 липня 1865 року у селі Прилбичах (Австрійська імперія - нині Україна). Помер 1 листопада 1944 року у Львові внаслідок тяжкої хвороби. Похований у соборі святого Юра.

Оценка материала:

5.00 / 1
Київрада пропонує присвоїти Шептицькому почесне звання «Праведник народів світу» 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Столица
19.11.2021 337
Еще материалы раздела «Столица»