НОВИНИ ДНЯ: Чому Зеленський бачить у Трампі шанс на завершення війни: The Telegraph дізнався деталі  Україну замете не на жарт. Які області засипле снігом найближчим часом  РФ за 10 днів втрачає стільки, як СРСР в Афганістані за 10 років – експерт  Україна може програти, якщо США скоротять допомогу, - Зеленський  У Києві прогнозують подальше ускладнення погодних умов  Чи може Путін погодитись на замороження війни: у Кремлі відповіли  США дали "зелене світло" на удари вглиб Росії ракетами Storm Shadow, - The Timesвсі новини дня
Життя та Стиль
Події
24.11.2021 763

У Харкові на 97-му році життя помер колишній в'язень нацистських концтаборів

У Харкові у віці 96 років помер учений, колишній в'язень нацистських концтаборів Ігор Малицький.

630_360_1637664677-106_24.11.21

Про це повідомив у Фейсбуці депутат Харківської міської ради Ігор Ісаєнко, передає Укрінформ.

"Друзі. Цієї ночі пішов у засвіти Ігор Федорович Малицький", – написав депутат.

Як зазначив мер Харкова Ігор Терехов, який висловив співчуття родині Малицького, померлий – Почесний громадянин міста Харкова, вчений, голова Харківської обласної ради борців антифашистського опору, колишніх в'язнів концтаборів.

"Сьогодні не стало Ігоря Малицького – людини, яка була частиною покоління переможців. На його долю випала скорботна доля стати в'язнем чотирьох концтаборів, але завдяки його силі духу, стійкості та бажанню жити він із честю витримав найважче випробування війною. Ігор Федорович назавжди залишиться у наших серцях, будучи прикладом того, як треба цінувати свободу, не відступати перед труднощами та у всіх випробуваннях зберігати віру у краще майбутнє", – йдеться у повідомленні.

Малицький народився 12 лютого 1925 року у Харкові. У 1943 році був забраний німецькими окупантами для відправлення до Німеччини. Втік на територію Чехословаччини, був заарештований, відправлений до в'язниці міста Кладно. Був в'язнем кількох концтаборів: Терезін – до травня 1944 року, Аушвіц – до серпня 1944 року, Маутхаузен, потім його філії "Лінц 3" – до грудня 1944 року. На початку травня 1945 року брав участь у повстанні і з групою ув'язнених пішов назустріч визволителям. У 1945-1950 роках служив в артилерії Червоної армії, спочатку в Австрії, а з 1946 року – в Німеччині. Закінчив строкову службу старшим сержантом.

Професор, кандидат технічних наук, ветеран праці, відмінник освіти України, кавалер ордена "За заслуги" ІІ ступеня, науковець у галузі технології та складальних процесів у машинобудуванні. Наукова діяльність Малицького налічує понад 100 наукових праць, понад 80 навчальних посібників, 15 патентів та авторських свідоцтв. Він був найстарішим діючим викладачем Української інженерно-педагогічної академії. Вів активну роботу з патріотичного виховання молоді.

Як розповіла кореспонденту Укрінформу президент-засновник харківського Музею Холокосту Лариса Воловик, останні роки Малицький хворів, але залишався активною людиною.

"Він був не тільки другом нашого першого в Україні Музею Холокосту, який у грудні святкуватиме 25-річчя з дня заснування, а й учасником наших заходів, зокрема зустрічей з земляками. Саме у нас за його участю презентовано видану в Харкові книгу-фотоальбом про його життевий шлях: "Малицький Ігор Федорович. 188005", де цифри – не що інше, як його номер у концтаборі... Він дуже поважав воїнів АТО, зустрічався з ними, називав себе "МІФ" – за першими буквами прізвища, імені та по батькові, за зразком псевдонімів бійців-розвідників", – розповіла Воловик.

За її словами, Малицький сподівався дожити до 100 років, проте не судилося.

Оценка материала:

5.00 / 1
У Харкові на 97-му році життя помер колишній в'язень нацистських концтаборів 5.00 5 1
Життя та Стиль / Події
24.11.2021 763
Еще материалы раздела «Події»