НОВОСТИ ДНЯ: В Україну повертаються снігопади: прогноз погоди  Химики создали самую маленькую в мире антенну из ДНК  В Украине в воскресенье – слабые морозы, без снега  ЦВК визначила розмір грошової застави на місцевих виборах-2022  Школьники нашли сожравшую звезду сверхмассивную черную дыру  Ветер утихнет, осадков не будет: прогноз погоды в Украине на воскресенье, 16 января  США підготували 18 сценаріїв на випадок вторгнення військ РФ в Україну - Нуландвсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
27.11.2021 236

В Інституті нацпам’яті вважають шкідливими дискусії про кількість жертв Голодомору

Постійні дискусії щодо загальної кількості жертв Голодомору-геноциду тільки шкодять відновленню пам'яті про цю трагедію.

630_360_1600946706-846_27.11.21

Таку думку висловив заступник голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак під час дискусії в Укрінформі на тему “Як нам зберегти правду про Голодомор?”.

"Нам потрібно відходити від особливої уваги до масштабів та переходити до встановлення чи обговорення, проговорення стратегії виживання конкретних людей, родин. Це надзвичайно важливо і потрібно, тому що, як на мене, постійні дискусії про загальну кількість жертв тільки шкодять", - сказав Тиліщак.

Він зазначив, що УІНП зміг розширити в суспільній увазі тему Голодомору до різних проявів. За його словами, розрив між науковим знанням і масовою свідомістю, який існував в Україні, приводив до того, що суспільство не знало про результати досліджень фахових істориків.

"Відновлюючи пам'ять про Голодомор, потрібно говорити не лише загальними великими числами - надзвичайно важливо зрозуміти долю людини, людський вимір у цій трагедії. Тобто через людський вимір цієї страшної сторінки можливо і варто сьогодні говорити про злочин Голодомору. Саме тому у 2008 році Інститут національної пам'яті вперше ініціював акцію "Людяність в нелюдяний час", щоб привернути увагу до малознаних на той час аспектів Голодомору", - резюмував заступник голови УІНП.

Як відомо, щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів. Цього року пам’ятний день припадає на 27 листопада.

Оценка материала:

5.00 / 1
В Інституті нацпам’яті вважають шкідливими дискусії про кількість жертв Голодомору 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
27.11.2021 236
Еще материалы раздела «Общество»