Політика
Росія
Путін розкрив деталі переговорів з Байденом
Президент Росії Володимир Путін у середу, 8 грудня, розповів деталі переговорів із президентом США Джо Байденом.
Про це пише ТАСС.
"Розмова була дуже відкритою, предметною і, я б сказав, конструктивною. Будь-що я сподіваюся, що так оцінює результати нашої зустрічі й американська сторона... У нас є можливість продовжити цей діалог. Мені здається, що це найголовніше", - сказав він.
Зокрема, зі слів Путіна, вони з Байденом констатували поступ у діалозі з теми кібербезпеки.
"Докладно говорили про кібербезпеку, забезпечення безпеки в цій сфері, і констатували, що після нашої зустрічі в Женеві ми змогли просунутися в цьому напрямі дуже відчутно", - сказав президент РФ.
Також він повідомив, що Москва за кілька днів підготує пропозиції з питань безпеки і передасть їх США.
"Це тема окремої розмови. Ми домовилися, що ми продовжимо цю дискусію та зробимо це предметно, обміняємося найближчим часом нашими міркуваннями про це", - зазначив президент РФ.
Окремо президенти говорили про питання розширення НАТО на схід.
"Так, ми дійсно говорили про регіональну проблематику, говорили про конфлікт на південному сході України і пов'язану із цією ситуацією іншу, для нас дуже чутливу тему - розширення блоку НАТО на схід, зокрема за рахунок України", - сказав Путін.
Згідно з його баченням, це одне із ключових питань забезпечення безпеки Росії на середньострокову і навіть стратегічну перспективу.
Путін пояснив, чому РФ непокоїть можливість прийняття України в НАТО.
"Нас не може не турбувати перспектива можливого прийняття України в НАТО, бо за цим, зрозуміло, буде розміщення там відповідних військових контингентів, баз і загрозливої для нас зброї", - сказав він.
Путін додав, що Росія могла показати злочинну бездіяльність, якби просто спостерігала за можливим вступом України в НАТО.
Також Путін дав відповідь на питання, чи збирається-таки Росія нападати на Україну, чи ні. Він сказав: "Це питання провокаційне".
"Росія провадить миролюбну зовнішню політику, але вона має право забезпечувати собі безпеку. Як я вже сказав, у середньостроковій та віддаленішій перспективі, і ми це обговорюємо з нашими партнерами, з усіма нашими партнерами, зокрема також із вчорашнім моїм співрозмовником, президентом Сполучених Штатів Америки вельмишановним Байденом", - продовжив президент РФ.
Крім того, він додав, що кожна країна має право обирати шлях забезпечення своєї безпеки, але не завдяки безпеці інших країн.