НОВИНИ ДНЯ: Чому Байден дозволив бити далекобійною зброєю по Росії: деталі від Reuters  Кім Чен Ин заявив про небезпеку ядерної війни  Синоптики погіршили прогноз погоди на вихідні: які регіони постраждають найбільше  Жителів низки регіонів України попередили про ожеледицю на дорогах у найближчу добу  Мокрий сніг і різкі перепади температури: яку погоду в Україні очікувати 23 листопада  На вихідних Україні прогнозують від -4 до +13, у суботу - дощі з мокрим снігом  "Довгі Нептуни" та 30 тисяч дальнобійних дронів: Зеленський розповів про українську зброювсі новини дня
Політика
Україна
10.12.2021 556

Половина українців вважають Білорусь ворожою країною, Росію – 72%

48% українців вважають сусідню Білорусь ворожою країною щодо України, Росію вважають ворожою – 72% опитаних.

Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 6-8 грудня.

"Білорусь українці здебільшого вважать ворожою країною щодо України, при цьому за останні рік кількість таких респондентів зросла більш, ніж вдвічі (з 22 до 48%). Більшість опитаних (72%) вважають Росію ворожою країною, тільки 12% – союзною", – зазначають соціологи.

Найбільшими союзниками України опитані вважають Канаду, Литву, Польщу та Великобританію, а також США та Туреччину.

Дещо менше вважають союзниками Францію, Німеччину та Китай. Повідомляється, що останню вважають швидше нейтральною країною.

Також соціологи зазначають, що за останній рік відчутно в кращий бік змінилося ставлення до Туреччини та Великобританії і погіршилося щодо Білорусі.

Дослідження громадської думки тривало з 6 по 8 грудня. Методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 2 500 мешканців України віком від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2%.

Оценка материала:

5.00 / 1
Половина українців вважають Білорусь ворожою країною, Росію – 72% 5.00 5 1
Політика / Україна
10.12.2021 556
Еще материалы раздела «Україна»