НОВОСТИ ДНЯ: У Туреччині зсув ґрунту «відкрив» захоронення періоду Римської імперії  Україна отримає американські гелікоптери, що призначалися для Афганістану – ЗМІ  Науковці знайшли рештки найдавнішої гібридної тварини  З березня зміняться правила проїзду для столичних школярів  Багато снігу та люті морози до -21: якою буде погода в Україні до середини лютого  «Живий ланцюг», виставки: у Києві анонсували заходи до Дня Соборності  Наче бластери із «Зоряних війн»: українські полярники записали «спів» тюленіввсе новости дня
Политика
Украина
15.12.2021 224

Кулеба: за 9 місяців зони вільної торгівлі товарообіг між Україною та Ізраїлем зріс на 10%

30 років тому Україна та Ізраїль встановили дипломатичні відносини, але історія співіснування двох народів налічує сотні років. І сьогодні відкриваються широкі перспективи для розвитку і співпраці.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на третьому Kyiv Jewish Forum.

Він нагадав, що публічно говорити правду про Бабин Яр почали лише в незалежній Україні. За часів Радянського Союзу ця трагедія замовчувалась.

"У нашій спільній історії є не лише темні, а й світлі сторінки, якими ми можемо пишатися, і це робить зв’язки між нашими державами та народами такими особливими. Єврейська громада відіграла значну роль в українській історії, а видатні єврейські політичні, культурні та релігійні діячі українського походження відіграли велику роль в історії держави Ізраїль", - заявив Кулеба.

Серед них він назвав сіоністського лідера Зеева Жаботинського, другого президента Ізраїлю Іцхака Бен-Цві, міністра оборони Моше Даяна, 3-го та 4-го прем’єрміністрів Леві Ешколя та Голду Меїр, першого міністра закордонних справ Моше Шаретта.

Голова МЗС зазначив, що сьогодні Україна та Ізраїль мають політичний діалог на найвищому рівні, а за 9 місяців дії Угоди про вільну торгівлю товарообіг зріс на 10%.

"Наступним логічним кроком є переговори щодо розширення угоди на послуги, а не лише товари. Це дійсно може підвищити рівень торгівлі між нашими країнами. Українська сторона готова до таких переговорів", - підкреслив Кулеба.

За його словами, ізраїльські інвестиції в Україну сягнули 100 млн доларів, але мають потенціал збільшуватися. Особливо перспективним є співробітництво у сільськогосподарській галузі та IT.

Оценка материала:

5.00 / 1
Кулеба: за 9 місяців зони вільної торгівлі товарообіг між Україною та Ізраїлем зріс на 10% 5.00 5 1
Политика / Украина
15.12.2021 224
Еще материалы раздела «Украина»