НОВОСТИ ДНЯ: Час "фюрера" закінчується: біограф Путіна дав свою оцінку його стану здоров'я  В Україну після "штормового" циклону Emmelinde прийдуть температурні гойдалки з грозами  В Україні спростили правила отримання водійських прав: що змінилося  У центрі Києва виставили розбиту техніку рашистів: відео і фото металобрухту "другої непереможної" армії  MIM-104 Patriot від США: що це за зенітний ракетний комплекс і чому все не так просто  Апетитний суп з фрикадельками: рецепти з м'ясом і з рибою  Ринок нерухомості: падіння цін буде приголомшливим, а відновлення очікується швидкевсе новости дня
Политика
Украина
17.12.2021 666

Корнієнко допускає зміну виборчої системи в Україні

Перший заступник голови парламенту Олександр Корнієнко припускає системні зміни виборчих правил в Україні. Вони, зокрема, можуть передбачати опосередковане повернення до мажоритарної системи.

Про це він розповів в інтерв'ю РБК-Україна

"Я зараз борюся зі спокусою стати героєм заголовків і сказати, що повернення до мажоритарної системи, точніше до змішаної, можливо завжди. Воно завжди є на столі, це ми розуміємо. І точно будуть сили, які будуть за це виступати, і я вже казав про це, що у нас зараз спостерігається кілька течій", - сказав Корнієнко.

Водночас він зазначає, що списочники виступають за закриті списки, тому що відкриті списки в регіональній прив'язці, за його словами, це "така квазімажоритарка, всі розуміють це, у великому масштабі".

"І зараз середньостатистичний голова комітету або заступник голови комітету, експертні люди, на територіях мало працюють, вони працюють в Раді, працюють над реформами. Зрозуміло, що їм зараз десь висаджуватися на територію… І що вони там будуть робити без різних соцекономічніх можливостей?" - каже Корнієнко.

Разом з тим він не виключає, що мажоритарники завжди будуть казати, що "краще мажоритарка". Особливо ті, хто там не перший рік там працюють.

"Я не відкидаю, що будуть спроби ці зміни (системні зміни виборчих правил, - ред.) так чи інакше зробити. Вони можуть бути інспіровані як якимись рішеннями Конституційного суду, за поки для нас невідомими зверненнями, як ви правильно кажете, бо звернень ще ніхто не бачив. Вони можуть бути інспіровані і депутатами, у них є право законодавчої ініціативи", - резюмував Корнієнко.

Нагадаємо, перший заступник голови парламенту також розповів, що дорослі українці підтримують зниження виборчого віку в країні. Разом з тим молодь виступає за відкладення виборчого права до 20 років.

Оценка материала:

5.00 / 1
Корнієнко допускає зміну виборчої системи в Україні 5.00 5 1
Политика / Украина
17.12.2021 666
Еще материалы раздела «Украина»