Життя та Стиль
Суспільство
Кожен другий чоловік готовий вступити до тероборони
В Україні 49% чоловіків готові взяти участь в територіальній обороні. Водночас серед жінок таких лише 18%.
Про це свідчать результати соціологічного дослідження «Обізнаність та готовність громадян до участі у територіальній обороні», проведеного Українським інститутом майбутнього спільно з New Image Marketing Group, передає Укрінформ.
За регіональною ознакою порівняно більшу готовність доєднатися до територіальної оборони демонструють жителі західних та центральних областей – відповідно 36% та 37%. Водночас жителі регіонів, які з безпекових причин більше потребують створення бригад по 3-5 тисяч у кожній області, зокрема Донецької та Луганської областей, набагато менше до цього готові – лише 21% особисто доєдналися б і 71% до цього не готові.
Згідно з опитуванням, більшість респондентів у межах всієї країни відповіли, що особисто не готові взяти участь в територіальній обороні. Готові це зробити лише 32%.
При цьому з усіх поколінь вищу готовність висловлюють представники вікової групи 35-44 роки: 37% з них готові особисто доєднатися до військ територіальної оборони. Натомість молодь до 24 роки демонструє готовність майже ідентичну до представників старшого покоління: 29% з неї готові особисто доєднатися.
Загалом за створення військ територіальної оборони виступає 45% опитаних і третина (30%) проти цього. Кожен четвертий (25%) не може визначитися.
Разом з тим у відповідях чоловіків та жінок на це питання зафіксовано певні розбіжності: половина чоловіків (50%) підтримують цей крок і ще третина проти. Натомість серед жінок 40% виступають за створення військ територіальної оборони і 28% – проти. Частка тих, хто не визначився, серед жінок майже вдвічі вища.
Опитування проводилося у період з 28 листопада до 10 грудня 2021 року в усіх областях України, крім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим, методом face-to-face за структурованою інтерактивною анкетою на планшеті. Обсяг вибірки склав 2400 респондентів. Статистична похибка з ймовірністю 0.95 не перевищує 2,05%.