НОВОСТИ ДНЯ: "Буде багато 200-х, 300-х": росіяни не зможуть атакувати ЗСУ на правому березі Дніпра  Нацбанк відновлює обіг цінних паперів  Почнуть просто тікати: військовий експерт пояснив, навіщо окупанти замінували Херсон  Учені розкрили ще один секрет вагітної єгипетської мумії  Як військовозобов'язаний дізнається, що мобілізований: пояснення керівника ТЦК  "Дуже багато підробок військово-облікових документів": начальник ТЦК розповів, яким чином українці намагаються уникнути мобілізації  Чи чекати на люті морози взимку: синоптик дав категоричний прогноз погоди в Українівсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
08.01.2022 2799

Гробниці з воїнами та кіньми: археологи розкопали поховання стародавнього клану у Китаї

У ході розкопок з'ясувалося, що деякі з великих гробниць були вже розграбовані.

У китайській провінції Хенань знайшли масштабний комплекс гробниць часів пізньої династії Шан (1600 – 1046 рр. до н. е.). Археологи розкопали 18 фундаментів будівель, 24 гробниці, 4 ями з кіньми та гробницями. Розкопки велися понад два роки.

Про це пише "Навколо Світу. Україна".

Зазначається, що в ямах знайшли шість возів та кілька воїнів з кіньми. На деяких воїнах були надіті капелюхи, прикрашені раковинами.

Разом з тим деякі з великих гробниць були вже розграбовані, в них залишилася тільки невелика кількість кераміки, а також скелети людей і коней.

Передбачається, що на місці розкопок жив численний клан "Це" династії Шан. Серед написів на знайденому бронзовому посуді виявили китайський ієрогліф "Це", який вказує на приналежність до клану.

Дослідники знайшли безліч артефактів, серед яких – об'єкти з нефриту та каменю, вироби з кістки й раковин молюсків. Реліквії дуже різноманітні та відносно добре збереглися.

На думку археологів, дана Знахідка виділяється серед інших археологічних відкриттів, оскільки вона зображує винятковий статус і владу, якою володіли поховані люди.

Оценка материала:

5.00 / 2
Гробниці з воїнами та кіньми: археологи розкопали поховання стародавнього клану у Китаї 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
08.01.2022 2799
Еще материалы раздела «Суспільство»