НОВОСТИ ДНЯ: У Туреччині зсув ґрунту «відкрив» захоронення періоду Римської імперії  Україна отримає американські гелікоптери, що призначалися для Афганістану – ЗМІ  Науковці знайшли рештки найдавнішої гібридної тварини  З березня зміняться правила проїзду для столичних школярів  Багато снігу та люті морози до -21: якою буде погода в Україні до середини лютого  «Живий ланцюг», виставки: у Києві анонсували заходи до Дня Соборності  Наче бластери із «Зоряних війн»: українські полярники записали «спів» тюленіввсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
08.01.2022 5084

Вчені за мумією відтворили зовнішність фараона Аменхотепа I

Аналіз показав, що у стародавнього правителя Єгипту було кучеряве волосся та злегка випнуті зуби на верхній щелепі.

1640682906-3200_08.01.22

Вчені за допомогою комп'ютерного томографа дізналися, як виглядав фараон Аменхотеп I. Зовнішність стародавнього правителя Єгипту змогли відтворити за його мумією.

Про це пише The Guardian.

Сучасні технології допомогли міжнародній групі фізиків та археологів підтвердити автентичність мумії. До цього багато хто з вчених вважали, що останки Аменхотепа I загублені, а всередині саркофага знаходиться тіло пізнішого фараона.

"Ми віртуально "розплутали" саван мумії і вивчили завнішність фараона. Аналіз показав, що Аменхотеп I помер приблизно у 35 років. Його зріст становив 169 сантиметрів, у нього були хороші зуби, а його тіло було прикрашено 30 амулетами та унікальним золотим поясом", – зазначила професор Каїрського університету та один з авторів роботи Сахар Салім.

Відомо, що мумію Аменхотепа I знайшли в 1881 році у гробниці Дейр-аль-Бахарі на півдні Єгипту. Саван та інші складові похоронного обряду дожили до наших днів у практично первозданному вигляді.

"Знімки вказують, що зовні муміфікована людина була дуже схожа на фараона Яхмоса I (батька Аменхотепа I). У нього було вузьке підборіддя, тонкий ніс, кучеряве волосся та злегка випнуті зуби на верхній щелепі. Ми не знайшли жодних свідчень того, що він помер насильницькою смертю", – додала Салім.

На тілі фараона виявили безліч пошкоджень. На думку вчених, вони були нанесені вже після муміфікації, швидше за все, розкрадачами гробниць.

Аменхотеп I був другим царем 18-ї династії та зійшов на трон після смерті свого батька Яхмоса I. Він правив Єгиптом близько 21 року, приблизно з 1525 по 1504 рік до нашої ери.

Оценка материала:

5.00 / 1
Вчені за мумією відтворили зовнішність фараона Аменхотепа I 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
08.01.2022 5084
Еще материалы раздела «Общество»