НОВОСТИ ДНЯ: У Туреччині зсув ґрунту «відкрив» захоронення періоду Римської імперії  Україна отримає американські гелікоптери, що призначалися для Афганістану – ЗМІ  Науковці знайшли рештки найдавнішої гібридної тварини  З березня зміняться правила проїзду для столичних школярів  Багато снігу та люті морози до -21: якою буде погода в Україні до середини лютого  «Живий ланцюг», виставки: у Києві анонсували заходи до Дня Соборності  Наче бластери із «Зоряних війн»: українські полярники записали «спів» тюленіввсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
08.01.2022 3026

Яйце з ідеально збереженим ембріоном динозавра знайшли на півдні Китаю

Скам'янілість допомогла вченим зробити важливий висновок.

1640184550-7589_08.01.22

Знайдене яйце динозавра з відмінно збереженим скелетом ембріона дозволило вченим довести зв'язок між рептиліями та птахами.

Про висновки дослідників пише iScience.

Зазначається, що зародок в яйці знаходиться в тій же позі, що і пташенята перед вилупленням. Раніше вважалося, що такий стан ембріона характерно виключно для птахів.

За словами вчених, це вкрай рідкісний вид скам'янілостей, який, як правило, знаходять пошкодженим. Приблизний вік яйця 72-66 мільйонів років.

Відомо, що яйце з зародком динозавра знайшли ще у 2000 році на півдні Китаю, але вивчати його взялися лише у 2015-му. Дослідники визначили, що це був зародок овірапторозавра, пернатого динозавра-теропода. Ембріон назвали крихіткою Інлянь. Розмір Інлянь становить 27 сантиметрів від голови до кінчика хвоста, а довжина яйця, в якому вона перебувала-17 сантиметрів

На цей час скам'янілість зберігається в Музеї природної історії каменю Інлян в Гуньчжоу.

Оценка материала:

5.00 / 2
Яйце з ідеально збереженим ембріоном динозавра знайшли на півдні Китаю 5.00 5 2
Жизнь и Стиль / Общество
08.01.2022 3026
Еще материалы раздела «Общество»