НОВИНИ ДНЯ: Укрзалізниця цьогоріч не підвищуватиме тариф на вантажні залізничні перевезення  До України йде +18 тепла: синоптикиня здивувала прогнозом погоди  НАТО "нейтралізує" Калінінград першим, якщо Росія кине виклик Альянсу, - посол Литви  "Путіна треба зупинити в Україні": ексгенерал Бундесверу повідомив, що допоможе ЗСУ перейти у наступ  Кринки залишаються згубним місцем для росіян: Коваленко розповів, що там зараз відбувається  До +18 з невеликими опадами: якої погоди очікувати в регіонах України в останній день зими 29 лютого  Чи зіпсують дощі погоду до кінця робочого тижня: прогнозвсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
07.01.2022 4548

У Єгипті археологи знайшли один з храмів Сонця віком понад 4 тисячі років

Археологи відкопали печатки з вигравіруваними іменами фараонів, що правили в Ніусерру.

У Єгипті археологи виявили те, що, на їхню думку, є одним з втрачених єгипетських "храмів сонця", що датується серединою XXV століття до нашої ери.

Команда археологів виявила останки, поховані під іншим храмом в Абу-Гурабі, приблизно в 12 милях на південь від Каїра, передає CNN співкерівник місії Массіміліано Нуццоло, доцент кафедри єгиптології Інституту середземноморських і східних культур Польської академії наук у Варшаві.

Ще в 1898 році археологи знайшли на цьому місці храм Сонця Ніусерри — шостого фараона п'ятої династії. Нинішня знахідка дозволяє припустити, що його побудували на руїнах іншого храму Сонця.

"Археологи XIX століття розкопали тільки дуже невелику частину цієї цегляної будівлі під кам'яним храмом Ніусерра і дійшли висновку, що це була попередня фаза будівництва того ж храму", - сказав Нуццоло.

"Тепер наші знахідки показують, що це була зовсім інша будівля, побудована до Ніусерра", - сказав він.

Археологи відкопали печатки з вигравіруваними іменами фараонів, що правили в Ніусерру. Крім того, знайшли десятки цілих пивних глечиків.

За словами Нуццоло, пам'ятник з сирцевої цегли "був значного розміру", але Ніусерра ритуально зруйнував його, щоб побудувати свій власний храм Сонця. Історики припускають, що всього було побудовано шість храмів Сонця, але тільки два з них були виявлені раніше, сказав Нуццоло. "З цих джерел ми знаємо, що всі храми Сонця були побудовані навколо Абу-Гараба", - додав він.

Оценка материала:

5.00 / 1
У Єгипті археологи знайшли один з храмів Сонця віком понад 4 тисячі років 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
07.01.2022 4548
Еще материалы раздела «Суспільство»