НОВИНИ ДНЯ: Нумерологічний прогноз на період з 6 по 12 липня за першою літерою імені: що на вас чекає  Українські дрони винесли у липні 37 енергооб'єктів у Криму та на Донбасі, - "Мадяр"  Вступ-2026: як розрахувати конкурсний бал і хто отримає додаткові бонуси  Місячний гороскоп на 6–12 липня: що рекомендується робити кожного дня тижня  Наукова еліта: які технічні університети увійшли у рейтинг Scopus 2026  Країни східного флангу НАТО зміцнюють оборону під новий сценарій, - Politico  До +29, у низці областей дощі та грози: якою буде погода в Україні 6 липнявсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
13.01.2022 1701

На станцію «Академік Вернадський» прибули французькі дослідники

На українську антарктичну наукову станцію "Академік Вернадський" прибули французькі дослідники, які в найближчі півтора місяця працюватимуть спільно з українськими полярниками.

630_360_1641994014-479_13.01.22

Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр у Фейсбуці, передає Укрінформ.

"Україна підтримала французький проєкт Antarctique 2.0°C з вивчення зміни клімату й впливу людської діяльності на екосистеми Антарктики. Зокрема, наша станція «Академік Вернадський» прийняла двох дослідників з Франції – Нільса Дутрево та Марго Легал, які в найближчі півтора місяця працюватимуть спільно з українськими полярниками", - йдеться у повідомленні.

Так, завдяки спільним дослідженням учені зможуть з'ясувати, чи пов’язані атмосферні ріки з опадами в районі нашої станції, а також визначити, чи була одна з них причиною рекордних грудневих снігопадів або ж чи стане причиною майбутніх опадів.

Як зазначається, спільна група вчених уже здійснила перший вихід на купол льодовика на нашому острові, де було визначено та огороджено місце для щоденного відбору проб снігу. Ізотопний склад цих зразків потім аналізуватимуть у лабораторії, й завдяки отриманій інформації можна буде дізнатися, звідки «прийшла» волога, яка перетворилася на опади в районі станції.

"Вітаємо французьких дослідників у найвіддаленішому куточку України та бажаємо плідної роботи і подальших спільних наукових публікацій!", - додають у НАНЦ.

Як повідомлялося, на станції “Академік Вернадський” зафіксували рекордний за 20 років рівень снігу.

Оценка материала:

5.00 / 1
На станцію «Академік Вернадський» прибули французькі дослідники 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
13.01.2022 1701
Еще материалы раздела «Суспільство»