НОВОСТИ ДНЯ: Україна налагодила експорт зернових до Литви залізницею  "Одягатися треба тепліше": синоптик попередила українців про похолодання  Українські військові знищили гармату «Піон», з якої росіяни обстрілювали Сєвєродонецьк  Пентагон показав нову партію гаубиць M777, яку відправляють в Україну  На Донеччині ЗСУ знищили ворожу техніку та понтонну переправу через Сіверський Донець  У росії оголосили іноагентами Каспарова і Ходорковського  У росії активісти створюють платформу для боротьби корінних народів за незалежністьвсе новости дня
14.01.2022 284

Роботодавців штрафуватимуть за вказання статі у вакансії: названі суми

В Україні з 8 січня набули чинності правки до закону про рекламу. Тепер роботодавцям погрожує штраф у випадку пропонування роботи лише жінкам, або лише чоловікам, чи висуванні вимог до тої чи іншої статі.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на урядовий портал.

Що забороняється

Так, згідно з документом, роботодавцям заборонено в описі вакансії вказувати дані кандидата, що стосуються:

  • віку,
  • статі,
  • національності,
  • місця проживання.

Однак є виключення. Це не стосується випадків, визначених законодавством, зокрема мова йде специфічної роботи, тобто такої, яка може виконуватися виключно особами певної статі.

Сума штрафу

У разі порушення вимог цієї статті роботодавець сплачує до державного бюджету штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент вчинення порушення, у встановленому Кабінетом міністрів порядку.

Зазначимо, що з 1 січня 2022 року мінімальна зарплата становить 6500 гривень. Тобто сума штрафу складатиме - 65 тисяч гривень.

Хто здійснюватиме контроль

Контролювати цю норму безпосередньо можуть самі здобувачі роботи. У випадку виявлення порушення - скаргу можна подати до Державної служби праці України.

Оценка материала:

5.00 / 1
Роботодавців штрафуватимуть за вказання статі у вакансії: названі суми 5.00 5 1
Бизнес / Рынки и компании
14.01.2022 284
Еще материалы раздела «Рынки и компании»