НОВОСТИ ДНЯ: У Черкасах створили бойову вишиванку для ЗСУ  Ціни вже не "київські": де в Україні найбільше подешевшала оренда квартир  Смачна шинка зі свинячої рульки: готуємо просто, швидко і недорого  Буде спекотно: синоптики дали екстремальний прогноз на літо для Києва  У Бундестазі заявили про помилковість політики Меркель щодо Москви  Вакансії майбутнього. Список професій, попит на які зросте до 2030 року  Як приготувати ідеальний хек на сковороді. Важливе правило обсмажуваннявсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
20.01.2022 1506

Артефакти греко-римської доби. Єгипетські археологи знайшли 20 мумій в гробниці

Вченим вдалося знайти кілька поховань і предметів, виготовлених з піщанику

_kolazh_319_650x410_20.01.22

У західній частині Єгипту археологи знайшли гробницю греко-римської епохи, у якій було близько 20 мумій, повідомляє Arabnews.com.

Знахідка була зроблена спільною єгипетсько-італійською археологічною місією, що працювала на околицях мавзолею Ага-Хана в Асуані.

Мостафа Вазірі, генеральний секретар Вищої ради давнини, сказав, що гробниця складається з двох частин. Перший був над землею, а другий був вирубаний у скелі.

"Перша частина являла собою прямокутну будівлю з піщанику та сирцевої цеглини. Вхід у гробницю був оточений кам'яними блоками, перекритими склепінням із сирцевої цеглини.

Друга частина була висічена в скелі, а вхід вів у двір прямокутної форми, в якому було висічено чотири похоронні камери. Вони мали 20 мумій, більшість з яких були в хорошому стані", — сказав Абдель Монейм Саїд, генеральний директор Aswan and Nubia Antiquities і голова єгипетської археологічної місії.

Вхід у гробницю було замуровано кам'яною стіною. В усипальниці було виявлено кілька трун, зроблених з піщанику.

Глава місії, професор єгиптології Міланського університету Патрісія Піачентіні, повідомила, що місія виявила всередині гробниці безліч археологічних артефактів, що належить до греко-римської епохи, в тому числі столи для підношень, кам'яні панелі з ієрогліфічними текстами та мідне намисто, прикрашене грецьким написом та ім'ям Нікострат.

Оценка материала:

5.00 / 1
Артефакти греко-римської доби. Єгипетські археологи знайшли 20 мумій в гробниці 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
20.01.2022 1506
Еще материалы раздела «Общество»