НОВОСТИ ДНЯ: Паливна криза: експерт сказав, що буде з цінами на бензин найближчим часом  Ті, хто працює з країною-агресором, не мають існувати сьогодні в Україні, - Буймістер  П'ять тисяч дітей зробили піонерами на Червоній площі  Новий звіт Тома Купера: спокійний. Фронт під Попасною втримався  Литва закликала створити військово-морську коаліцію для розблокування портів України  В Україні відзначають День морської піхоти  Медведчука хочуть обміняти на бійців із "Азовсталі". У МВС пояснили, чому заговорив нардепвсе новости дня
Политика
Мир
21.01.2022 310

Білоруських урядовців звинуватили в піратстві через інцидент з Ryanair

США висунули звинувачення чотирьом білоруським урядовцям в авіаційному піратстві у зв’язку з примусовою посадкою літака Ryanair, аби заарештувати опозиційного журналіста Романа Протасевича.

Про це повідомляють Мін’юст США, AP, Reuters.

Обвинуваченими в судових матеріалах є Леонід Миколайович Чуро та Олег Казючиць, гендиректор та заступник гендиректора державного управління аеронавігації Білорусі відповідно; та агенти держбезпеки Білорусі Андрій Анатолійович Лну та Фну Лну.

Помічник директора Майкл Дж. Дрісколл з нью-йоркського відділення ФБР сказав, що обвинувачені розробили ретельно продуману схему, щоб сфальшувати повідомлення про бомбу, внаслідок чого літак здійснив аварійну посадку для арешту журналіста-дисидента. Зазначається, що  ФБР виявило детальну операцію, під час якої пасажири з багатьох країн, у тому числі зі США, зазнали реальної терористичної загрози. За словами Майкла Дж. Дрісколла, "те, що сталося, є не тільки безрозсудним порушенням законодавства США, а й вкрай небезпечне для всіх, хто літає літаком".

Американський прокурор Деміан Вільямс сказав, що з самого початку польотів із двигунами країни по всьому світу співпрацювали, щоб забезпечити безпеку пасажирських літаків, тоді як обвинувачені порушили ці стандарти, "спрямувавши літак у бік неправомірної мети придушення інакомислення та свободи слова".

"Чуро, Казючиць, Андрій Анатолійович Лну і Фну Лну, всі громадяни Білорусі, звинувачуються у змові з метою скоєння авіаційного піратства, що передбачає мінімальне покарання у 20 років і максимальне покарання - довічно", – заявив сенатор.

Зазначається, що обвинувачені наразі залишаються на волі.

В Агенції ООН із цивільної авіації (ICAO) раніше заявили, що загроза вибуху, яку білоруська влада використала для виправдання посадки Ryanair, була "свідомо неправдивою", оскільки ані бомби, ані доказів її існування не було знайдено під час огляду перед вильотом з Афін та після обшуків літака в Білорусі та Литві.

Оценка материала:

5.00 / 1
Білоруських урядовців звинуватили в піратстві через інцидент з Ryanair 5.00 5 1
Политика / Мир
21.01.2022 310
Еще материалы раздела «Мир»