НОВОСТИ ДНЯ: Паливна криза: експерт сказав, що буде з цінами на бензин найближчим часом  Ті, хто працює з країною-агресором, не мають існувати сьогодні в Україні, - Буймістер  П'ять тисяч дітей зробили піонерами на Червоній площі  Новий звіт Тома Купера: спокійний. Фронт під Попасною втримався  Литва закликала створити військово-морську коаліцію для розблокування портів України  В Україні відзначають День морської піхоти  Медведчука хочуть обміняти на бійців із "Азовсталі". У МВС пояснили, чому заговорив нардепвсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
23.01.2022 1108

Експерти розповіли про ідеї та ідентичність, які мають надихати українців

Україна повинна мати власну суб’єктність і стати лідером у Східній Європі.

Таку думку висловив член Ініціативної групи «Першого грудня» Володимир Єрмоленко під час круглого столу «Єдність народу. Захист демократії. Оборона держави», йдеться в пресрелізі, що є в розпорядженні Укрінформу.

"Одна з основних ідей, яка має нас надихати, це ідея суб’єктності. 30 років незалежності пройшли в середовищі, коли ми запозичуємо чужі ідеї, переносимо їх на наш ґрунт", - сказав Єрмоленко.

Він підкреслив, що у країни має бути власна суб’єктність: «Суб’єктність на всіх рівнях: на геополітичному рівні, на рівні громади, політичному рівні, на рівні самих громадян».

Володимир Єрмоленко також наголосив, що в України повинна бути глобальна ідея.

«Чи є в України бажання і готовність стати лідером свого регіону? Чи готові ми говорити не тільки про себе, а й про весь регіон Східної Європи?»,  - сказав він.

За словами члена Ініціативної групи «Першого грудня» і Стратегічної Ради Руху Опору Капітуляції Йосифа Зісельса, перехід від євразійської або змішаної колективної ідентичності до європейської є довгим і важким, саме це відбувається в Україні останні 30 років.

«Впродовж сторіч на українців та меншин, які жили на цій території, впливали два потужних центри ідентичності, умовна назва яких: європейська та євразійська. Результат сотень років впливу – це змішана ідентичність, де в різних пропорціях перемішані дві згадані», - сказав він.

Зісельс підкреслив, що Майдан і антимайдан, війна на Сході України та можлива нова війна є похідними від цього протистояння.

«Системи цінностей, які закладені у фундаменти цих двох цивілізацій, не просто різні – вони протилежні», - наголосив він.

Київський Безпековий Форум – провідна міжнародна платформа України з проблем війни і миру, заснована Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

Оценка материала:

5.00 / 2
Експерти розповіли про ідеї та ідентичність, які мають надихати українців 5.00 5 2
Жизнь и Стиль / Общество
23.01.2022 1108
Еще материалы раздела «Общество»