НОВОСТИ ДНЯ: Земфіра випустила нову пісню-хоррор про Маріуполь: "кошмари сняться щоночі"  В Україні знову відчутно похолоднішає: синоптикиня розповіла, коли знизиться температура  Рецепти рубаних котлет: смачно, соковито і просто  "Буде ще сильніше мілітаризована": Фейгін заявив, що для України відкрито дорогу для повернення ядерного статусу  Оборона Маріуполя увійде у підручники - британський міністр  Погода влітку принесе чимало сюрпризів: від пекельної спеки до потужних шквалів  Простий рецепт морозива "заморожений сік": діти будуть в захватівсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
25.01.2022 910

В Україну привезуть меч Петра Сагайдачного - МКІП

Меч Петра Сагайдачного привезуть в Україну для експонування до вшанування 400-річчя смерті українського гетьмана.

Як передає Укрінформ, про це домовився міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час візиту у Каунас, повідомляє сайт міністерства.

"Всі охочі зможуть подивитись на пам’ятку вже цього року", - зазначили у міністерстві.

За словами Ткаченка, “після успіху з експонуванням Конституції Пилипа Орлика, продовжуємо цю успішну практику. Важливо, щоб українці наживо могли побачити безцінні для історії України пам'ятки. Рішення про привезення меча Сагайдачного в Україну вже усно погодив міністр культури та національної спадщини Польщі Пьотр Глінський. Попереду організація цього процесу”.

У Каунасі вдалось домовитись про принципову річ – започаткування культурних маршрутів Польщі, Литви та України. Робоча група буде створена вже цього року.

Також Ткаченко запросив міністрів Польщі та Литви до України, щоб вперше провести зустріч у межах Люблінського трикутника.

Наразі меч Петра Сагайдачного знаходиться у зброярні Вавельського королівського замку, що в Кракові. Його в 1621 році майбутній король Речі Посполитої королевич Владислав IV Ваза вручив Сагайдачному за перемогу з турками під Хотином.

Як повідомляв Укрінформ, у серпні 2021 року до 30-річчя Незалежності України до України вперше прибув оригінал латиномовної Конституції Пилипа Орлика.

Оценка материала:

5.00 / 2
В Україну привезуть меч Петра Сагайдачного - МКІП 5.00 5 2
Жизнь и Стиль / Общество
25.01.2022 910
Еще материалы раздела «Общество»