НОВОСТИ ДНЯ: Час "фюрера" закінчується: біограф Путіна дав свою оцінку його стану здоров'я  В Україну після "штормового" циклону Emmelinde прийдуть температурні гойдалки з грозами  В Україні спростили правила отримання водійських прав: що змінилося  У центрі Києва виставили розбиту техніку рашистів: відео і фото металобрухту "другої непереможної" армії  MIM-104 Patriot від США: що це за зенітний ракетний комплекс і чому все не так просто  Апетитний суп з фрикадельками: рецепти з м'ясом і з рибою  Ринок нерухомості: падіння цін буде приголомшливим, а відновлення очікується швидкевсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
26.01.2022 603

До 2,5 мільйона українців мають одночасно ще і російське громадянство – експерт

Від 350 тисяч до 2,5 мільйонів українців мають одночасно російське та українське громадянство.

Про це сказала завідувач відділу державної та громадської безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Оксана Маркєєва на круглому столі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Російське громадянство поряд з українським мають, за деякими оцінками, від 350 тис. до 2,5 млн українців. Більшість з них проживає у Криму та на Донбасі. Громадянство РФ є дестабілізуючим фактором і перманентною загрозою, оскільки РФ застосовує апробовану тактику захисту власних громадян як привід для військової агресії. Також становить загрозу зростання видачі угорських і румунських паспортів в Закарпатській та Чернівецькій областях. Кількість українців, котрі набули угорського громадянства, сягає 130 тис. осіб, а румунського до 100 тис.", - сказала Маркєєва.

За її словами, Угорщина масово надає свої паспорти жителям Закарпаття з метою забезпечення особливого статусу угорців, які проживають в Україні. Вона зазначила, що це збільшує електорат для угорських політиків і дає можливість впливати та тиснути на Україну через зростання угорської діаспори.

"За неофіційними даними від 5 до 10% громадян України мають одночасно іноземне громадянство, а близько 5 млн осіб працюють за кордоном і мають перспективу отримання громадянства. Тому не можна ігнорувати цю тенденцію до збільшення випадків множинного громадянства в Україні. І тут не можна однозначно контролювати цей процес виключно шляхом заборон", - додала Маркєєва.

Як повідомлялося, Верховна Рада може розглянути президентський законопроєкт про множинне громадянство на початку сьомої сесії.

Оценка материала:

5.00 / 2
До 2,5 мільйона українців мають одночасно ще і російське громадянство – експерт 5.00 5 2
Жизнь и Стиль / Общество
26.01.2022 603
Еще материалы раздела «Общество»