НОВОСТИ ДНЯ: В Росії готують резервістів та знімають із запасів стару зброю - Генштаб  Україна отримує протикорабельні ракети «Harpoon» для оборони у Чорному морі  "Очікується стрибок градусів": синоптик розказала, коли в Україні вдарить 30-градусна спека  В Укргідрометцентрі розказали, яка погода чекає на українців у червні  Готуємося до риболовлі в червні: де, яку рибу і на що найкраще ловити  В Україні 90% російськомовних жителів не зазнають утисків через мову  "Нафтогаз" підвищує ціну на газ: чи зростуть тарифи на комуналкувсе новости дня
Бизнес
Экономика
26.01.2022 307

МВФ погіршив прогноз зростання глобальної економіки через омікрон

МВФ погіршив прогноз зростання глобального ВВП у 2022 році на 0,5 п.п. до 4,4%.

Про це йдеться у січневому звіті World Economic Outlook.

Причина зниження прогнозу: нові обмеження на пересування через розповсюдження штаму коронавірусу омікрон, зростання цін на енергоносії та їх збої з поставками, висока інфляція в США і в країнах, що розвиваються, і скорочення сектору нерухомості в Китаї, йдеться у звіті.

Згідно з прогнозом МВФ, зростання світової економіки сповільниться з 5,9% у 2021 році до 4,4% у 2022 році та до 3,8% у 2023 році.

У Фонді зазначають, що поява нових варіантів COVID-19 може продовжити пандемію і викликати нові економічні потрясіння.

Окрім того, збої в ланцюжках постачань, волатильність цін на енергоносії та локальні проблеми із заробітною платою означають високу невизначеність щодо інфляції.

У міру підвищення облікових ставок у країнах із розвиненою економікою можуть виникнути ризики для фінансової стабільності та потоків капіталу, валют і бюджетних позицій у країнах, що розвиваються, особливо з урахуванням значного збільшення рівня боргу за останні два роки.

У МВФ зазначають, що цього року можуть виникнути й нові ризики через геополітичну напруженість або у разі великих стихійних лих.

Оценка материала:

5.00 / 1
МВФ погіршив прогноз зростання глобальної економіки через омікрон 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
26.01.2022 307
Еще материалы раздела «Экономика»