НОВОСТИ ДНЯ: У росії оголосили іноагентами Каспарова і Ходорковського  У росії активісти створюють платформу для боротьби корінних народів за незалежність  У Нідерландах з 2025 року забудовників зобов'яжуть ставити сонячні панелі на новобудовах  Штати хочуть надовго залишити в Європі 100 тисяч своїх військових - CNN  Голова НБУ: для повернення до вільного курсу треба три умови, але поки їх немає  "Мінськ-3" чи "Стамбул-1": експерт розповів про справжні цілі Путіна після трьох місяців війни  Шредер пішов із ради директорів «роснєфті»все новости дня
Политика
Украина
28.01.2022 264

З квітня антибіотики в Україні продаватимуть лише за електроним рецептом

Починаючи з 1 квітня 2022 року в Україні антибіотики продаватимуть винятково за електронним рецептом.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає Укрінформ.

За його словами, призначити антибіотик зможе лише лікар. В електронному рецепті ліки призначатимуться за діючою речовиною із зазначенням її лікарської форми та дозування. Крім цього, лікар також зазначить у рецепті спосіб застосування та тривалість прийому.

Електронний рецепт можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з ним. Проте для отримання електронного рецепта необхідно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров'я. Така ж умова діє і для аптек та медичних закладів – необхідно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров'я усім працівникам, які будуть залучені до призначення та продажу ліків за електронними рецептами.

Фахівці наголошують, що жорсткіший контроль за обігом антибіотиків важливий для подолання проблеми антибіотикорезистентності – стійкості бактерій до антибіотиків. Експерти ООН визначили цю проблему однією з глобальних загроз – на одному рівні зі змінами клімату. Фахівці застерігають: якщо не вжити запобіжних заходів, щорічна смертність через стійкі до ліків бактерії може сягнути 10 мільйонів людей до 2050 року.

Оценка материала:

5.00 / 1
З квітня антибіотики в Україні продаватимуть лише за електроним рецептом 5.00 5 1
Политика / Украина
28.01.2022 264
Еще материалы раздела «Украина»