НОВОСТИ ДНЯ: Дефіцит бензину на АЗС: як вирішити проблему і скільки коштує паливо в Європі  "Сталінські традиції". За крейсер "Москва" заарештовано главу Чорноморського флоту РФ – ГУР  У Маріуполі виявили ще одне масове поховання - вже четверте  Виїзд студентів за кордон в умовах воєнного стану: що потрібно знати  кремль показово карає командирів російських військ за поразки в Україні - розвідка  В Україну йде літнє тепло, дощі з грозами – лише у двох регіонах  Найсмачніший торт Снікерс: приготувавши раз, ви закохаєтеся в нього назавжди!все новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
29.01.2022 417

Заради захисту довкілля. Скільки коштуватимуть пластикові пакети в магазинах з 1 лютого

Чергова законна норма, що обмежує використання пластикових пакетів на території України, набирає чинності з 1 лютого 2022 року.

Раніше ухвалений ВРУ та підписаний президентом закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх поширення з метою покращення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій. Пише НВ. 

У рамках нового етапу боротьби з пластиковими пакетами Кабміном запроваджуються мінімальні ціни на пакети, призначені для пакування та транспортування товарів та продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та послуг.

З 1 лютого 2022 року мінімальні ціни пластикових пакетів зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів становитимуть:

  • 2,00 грн — на пакети без ручок та бічних складок;
  • 2,50 грн — на пакети без ручок, але з бічними складками або з ручками без бічних складок;
  • 3,00 грн — на пакети з ручками та бічними складками.

Нагадаємо, з 10 грудня минулого року діють законні розпорядження щодо використання пластикових пакетів у торгових мережах. Перший етап обмежень торкнувся окремих видів поліетиленових пакетів, а саме:

  • оксорозкладних пластикових пакетів (для виготовлення використовується поліетилен і оксорозкладні домішки);
  • надтонких пластикових пакетів (товщиною менше 15 мкм);
  • тонких пластикових пакетів (товщиною 15—50 мкм).

До 1 січня 2023 року дозволено безкоштовне застосування пластикових пакетів для пакування для м'яса, риби та сипких продуктів. (первинне пакування у надтонкі пластикові з боковою складкою та ручками розмірами до 225 мм*345 мм*450 мм завширшки, глибини та довжини відповідно).

Наразі розповсюдження пластикових пакетів дозволено виключно на платній основі.

Оценка материала:

5.00 / 1
Заради захисту довкілля. Скільки коштуватимуть пластикові пакети в магазинах з 1 лютого 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
29.01.2022 417
Еще материалы раздела «Общество»