НОВОСТИ ДНЯ: Смачна шинка зі свинячої рульки: готуємо просто, швидко і недорого  Буде спекотно: синоптики дали екстремальний прогноз на літо для Києва  У Бундестазі заявили про помилковість політики Меркель щодо Москви  Вакансії майбутнього. Список професій, попит на які зросте до 2030 року  Як приготувати ідеальний хек на сковороді. Важливе правило обсмажування  Біля Зміїного потонув катер росіян, вони намагаються його підняти, але їм не дозволяють – Арестович  Зеленський: Вишиванка - наш священний оберіг на цій війнівсе новости дня
Бизнес
Экономика
28.01.2022 260

Бізнес продовжуватиме роботу в Україні навіть у разі військового вторгнення – опитування ЄБА

45% опитаних компаній заявили, що продовжуватимуть роботу в Україні навіть у разі військового вторгнення.

Про це свідчать результати опитування, яке провела Європейська Бізнес Асоціація.

"45% опитаних компаній навіть у разі вторгнення планують залишитися в Україні та продовжити працювати.

Інші 17% компаній розглядають можливість переїзду до західних регіонів. Крім того, 10% розмірковують над можливістю виїзду з країни у разі найгіршого сценарію, ще 7% вважають, що зовнішня агресія може призвести до закриття їхнього бізнесу", - розповіли в асоціації.

Водночас чверть членських компаній ЄБА оцінюють події на східних кордонах України як психологічну атаку через дезінформацію, водночас більшість - 67% - вважають, що Україна та міжнародна спільнота мають бути напоготові.

Також повідомляється, що 40% компаній, об'єднаних асоціацією, вже мають план дій на випадок надзвичайної ситуації, 40% - розмірковують над цим, і 15% - ще не мають такого плану.

При цьому компанії скаржаться на складність підготовки до різних потенційних сценаріїв розвитку подій, зважаючи на їхню велику кількість.

"Більшість з компаній, що вже сформували "план Б" на випадок гіпотетичного вторгнення, побудували його, базуючись на трьох основних пріоритетах.

Перш за все, безпека людей - співробітників та їх родин, клієнтів. Серед можливих дій, що розглядаються у цьому контексті - релокація, евакуація, інформування та підтримка. На другому місці - безпека активів, документів та даних, підтримка фінансової стабільності. На третьому - забезпечення життєздатності бізнесу та безперервної діяльності", - додали в ЄБА.

При цьому, типові плани бізнесу щодо збереження активів включають забезпечення фізичної охорони майна та обладнання або його релокацію в інші регіони, посилення інформаційної безпеки, виведення коштів, страхування.

"Втім, багато компаній зауважили, що вважають людей своїм головним активом, тому першочергові зусилля направлять саме на забезпечення безпеки та здоров’я своєї команди", - кажуть в асоціації.

Так, 58% компаній планують зберегти свою команду, при цьому для 14% таке питання навіть не стоїть - вони продовжують наймати та розвивати людей.

Тільки 14% говорять, що їм доведеться звільнити певну кількість людей або відправити в неоплачувану відпустку, а 4% - можуть знизити заробітну плату.

У компаній також поцікавились, які фактори будуть найважливішими для їхнього бізнесу у випадку надзвичайної ситуації.

"Для більшості це стабільна робота інфраструктури - телекомунікаційної, банківської, наземної - так вважає 91% опитаних, повна інформація від лідерів країни про усі події та безперервна комунікація - 62%, стабільна та злагоджена робота державних органів та служб - 60%", - резюмували в ЄБА.

Асоціація закликала владу звернути увагу на останній пункти та мати більше комунікації з бізнесом, "адже саме це і сприяє зменшенню дезінформації та напруги".

Опитування проводилося з 24 по 27 січня, участь у опитуванні взяли 136 СЕО та представників членських компаній Європейської Бізнес Асоціації.

Оценка материала:

5.00 / 1
Бізнес продовжуватиме роботу в Україні навіть у разі військового вторгнення – опитування ЄБА 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
28.01.2022 260
Еще материалы раздела «Экономика»