НОВОСТИ ДНЯ: У Бундестазі заявили про помилковість політики Меркель щодо Москви  Вакансії майбутнього. Список професій, попит на які зросте до 2030 року  Як приготувати ідеальний хек на сковороді. Важливе правило обсмажування  Біля Зміїного потонув катер росіян, вони намагаються його підняти, але їм не дозволяють – Арестович  Зеленський: Вишиванка - наш священний оберіг на цій війні  В Україну прийде сильне потепління: де чекати "літні" градуси  М'ясна закуска зі свинячої рульки за копійки: краще ковбаси і всяких нарізок!все новости дня
Бизнес
Экономика
28.01.2022 359

НБУ погіршив прогноз зростання економіки

Національний банк України погіршив прогноз зростання ВВП України на 2022 рік із 3,8% до 3,4%.

Про це йдеться в інфляційному звіті Нацбанку за січень.

НБУ залишив без змін прогноз зростання ВВП за 2021 рік на рівні 3%.

Економіку цього року підтримають споживчий попит і все ще сприятливі умови торгівлі, йдеться у звіті.

Вагомим стримувальним фактором зростання української економіки залишається напружена геополітична ситуація, яка негативно впливатиме на інвестиційні рішення.

Крім того, попри поступове згасання пандемії, наслідки коронакризи залишатимуться досить відчутними.

Порівняно високі ціни на енергоносії та дефіцит окремих видів сировини, насамперед у першому півріччі, також обмежуватимуть потенціал зростання, упевнені в НБУ.

У 2023-2024 роках зростання реального ВВП прискориться до близько 4% на рік. Цьому має сприяти стабілізація геополітичної ситуації протягом 2022 року, остаточне вичерпання негативних ефектів пандемії, подальше зростання світової економіки та збереження досить сприятливих умов торгівлі.

Оценка материала:

5.00 / 1
НБУ погіршив прогноз зростання економіки 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
28.01.2022 359
Еще материалы раздела «Экономика»