НОВОСТИ ДНЯ: Смачна шинка зі свинячої рульки: готуємо просто, швидко і недорого  Буде спекотно: синоптики дали екстремальний прогноз на літо для Києва  У Бундестазі заявили про помилковість політики Меркель щодо Москви  Вакансії майбутнього. Список професій, попит на які зросте до 2030 року  Як приготувати ідеальний хек на сковороді. Важливе правило обсмажування  Біля Зміїного потонув катер росіян, вони намагаються його підняти, але їм не дозволяють – Арестович  Зеленський: Вишиванка - наш священний оберіг на цій війнівсе новости дня
28.01.2022 232

НБУ допускає зниження ставки наприкінці 2022 року

Національний банк прогнозує зниження облікової ставки не раніше кінця 2022 року, незабаром перейде до помірно жорсткої політики.

Про це йдеться в Інфляційному звіті, опублікованому Національним банком.

Згідно прогнозу НБУ, перехід до помірно жорстких монетарних умов відбудеться вже в першому півріччі 2022 року.

Облікова ставка довше, ніж прогнозувалося раніше, утримуватиметься на високому рівні та повільніше знижуватиметься. Наразі регулятор допускає, що розпочне зниження ставки не раніше кінця 2022 року.

Як наслідок, помірно жорсткі монетарні умови зберігатимуться до середини 2024 року. Проведення жорсткої монетарної політики дасть змогу запобігти розкручуванню інфляційної спіралі у 2022 році та сприятиме поверненню інфляції до цілі 5% у 2023 році.

Це також частково нівелюватиме вищу премію за ризик, зумовлену геополітичною напруженістю, пояснює НБУ. Як наслідок, це посилить позиції України в конкуренції з іншими країнами, що розвиваються, на міжнародному ринку капіталу.

Оценка материала:

5.00 / 1
НБУ допускає зниження ставки наприкінці 2022 року 5.00 5 1
Бизнес / Финансы и банки
28.01.2022 232
Еще материалы раздела «Финансы и банки»