<
НОВИНИ ДНЯ: Літній наступ Росії. Де та коли Москва може нанести новий удар  Домашній соус "Песто": справжній смак Італії усього за 5 хвилин  Українським студентам дозволили виїзд за кордон: названо умови  Українці масово виїжджають із кількох країн ЄС: дані Євростату  Правила проходження ВЛК змінились: у Міноборони описали механізм  Салат з печінкою, але без картоплі: смачна святкова страва зі звичайних продуктів  Коли буде Трійця 2024 року: чи змінюється дата за новим календарем, традиції і народні прикметивсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
18.02.2022 889

У поліції розповіли, хто найчастіше в Україні купує зброю

Зброю переважно купляють ті українці, які вже мають на це дозвіл та мають одну — дві одиниці.

630_360_1612527391-428_18.02.22

Про це на брифінгу в Укрінформі заявив заступник голови Нацполіції (НПУ) Олександр Фацевич.

“Так, люди купляють. Але частіше зброю купляють ті, які вже мають зброю. Я б не сказав, що громадяни України, які раніше не мали, постійно отримують дозволи на зброю, я б не сказав, що збільшилася кількість людей, які не мали ніколи зброї (та придбали її - ред.). Взагалі переважно люди купляють зброю ті, які вже мають дозвіл, мають одну чи дві або більше одиниць. Доозброюються люди”, - сказав Фацевич.

Щоб отримати дозвіл на придбання зброї, нагадав заступник голови Нацполіції, необхідно пройти певну процедуру: написати заяву у поліцію, до якої долучити пакет документів, пройти навчання. Після отримання дозволу та придбання зброї, її необхідно зареєструвати за місцем проживання, аби правоохоронці тримали на контролі.

“Люди купляють або спортивну, або мисливську зброю. І повний пакет документів, і спецперевірку, і навчання людина проходить”, - сказав він, зазначивши, що, наприклад, контроль НПУ за обігом в тому числі мисливської зброї обов'язковий, адже із нею по вулиці просто так не можна ходити.

Він додав, що купівля зброї без перевірки — це вже кримінальна відповідальність. “Ми постійно вилучаємо зброю в рамках інших проваджень, заходів та слідчих дій і так далі. В основному вилучаємо під час перевірок, або на сході країни, в тому числі у схронах. Але зараз сказати, що збільшилася кількість виявленої зброї, то зрозуміло, що збільшилася, у нас зменшилася кількість правопорушень вчинених, там крадіжок, грабунків, а виявлення наркотиків та зброї збільшилася, тому що більше проводиться перевірок”, - сказав Фацевич.

Як повідомляв Укрінформ, міністр оборони Олексій Резніков, відповідаючи на питання журналістів про те, чи розглядається у рамках всеохоплюючої оборони можливість легалізації зброї заявив, що в Україні необхідно прийняти закон, який би регулював обіг зброї. За його словами, зброя повинна бути легалізована і люди повинні мати право на її зберігання.

Деякі ЗМІ нещодавно писали про те, що на тлі зростання російської агресії українці активно купують зброю.

Оценка материала:

5.00 / 2
У поліції розповіли, хто найчастіше в Україні купує зброю 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
18.02.2022 889
Еще материалы раздела «Суспільство»