Політика
Світ
НАТО знову відмовилося закривати небо над Україною
Країни-члени НАТО погоджуються з тим, що не слід вводити безпольотну зону над Україною та спрямовувати до країни сили альянсу.
Про це в п'ятницю, 4 березня, заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг.
"Наша оцінка полягає в тому, що ми розуміємо відчай, але ми також вважаємо, що якби це зробили, ми прийдемо до повномасштабної війни в Європі, залучення набагато більшої кількості країн, що призведе до набагато більшого людського страждання. Це причина, з якої ми приймаємо це болісне рішення - запровадити сильні санкції, надавати значну підтримку, збільшувати підтримку, але водночас не залучати війська НАТО безпосередньо до конфлікту в Україні ні на землі, ні в повітряному просторі", - сказав Столтенберг за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.
Він додав, що НАТО відповідає за те, щоб ця війна не вийшла за межі України.
"Бо це буде навіть небезпечніше, руйнівніше і завдасть ще більше людських страждань. Тому ми чітко заявили, що не збираємося входити в Україну ні на землі, ні в український повітряний простір", - наголосив Столтенберг.
Він зазначив, що єдиним способом запровадження безпольотної зони є відправлення винищувачів НАТО в український повітряний простір, а потім її впровадження через постріли в російські літаки.
Столтенберг знову закликав Росію вивести війська з України та піти шляхом дипломатичного врегулювання. "Ми закликаємо президента Путіна... вивести усі сили з України без попередніх умов", - сказав він.
Генсек НАТО також наголосив на важливості того, щоб російська сторона брала участь у "справжній дипломатії" для вирішення пов'язаних з Україною питань.
Крім того, він повідомив, що у НАТО домовилися розширити співпрацю з Фінляндією та Швецією, вони братимуть участь у всіх зустрічах альянсу.