НОВОСТИ ДНЯ: Експерт порівняв новітню зброю Путіна з російською "Ладою"  Як українці ставляться до військових ЗСУ та ветеранів: дані опитування  У Міносвіти розповіли, як виші будуть навчатися від вересня  Чоловіків не випустять: у Раді не бачать поки причин для відкриття кордонів  Друзі Путіна в Європі: хто це, що ми про них знаємо та як змінюється ситуація  В Україні вже перевірили 80% закладів освіти на наявність укриттів: названо регіони з найкращою і найгіршою ситуацією  У четвер в Україні почне змінюватися погода: чого очікувативсе новости дня
Політика
Росія
09.03.2022 3570

Росія вже в дефолті, але не визнає цього, – експерт CASE

Росія вже перебуває у ситуації дефолту. Вона відмовляється погашати валютні кредити валютою, натомість пропонує кредиторам нікому не потрібні рублі. Крім того, факт того, що РФ у дефолті, фактично визнало велике міжнародне агентство.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав експерт CASE Україна Євген Дубогриз. "Росія вже в дефолті. Росія не заплатила відсотки за рублевими бондами і оголосила, що виплачуватиме відсотки за валютними бондами в рублях. Це дефолт за будь-якими канонами та розпорядженнями", – написав експерт. Пише obozrevatel.com.

Агентство Moody's оцінило кредитний рейтинг Росії як Са – це дефолт на повний зріст – "likelihood being near or in default, но some possibility of recovering principal and interest" (імовірність дефолту або дефолт, але деяка можливість відшкодування основної суми боргу і відсотків).

"Росія, звичайно, власного дефолту не визнає – класичне "їх тамнєт". Звичайна для них справа. Та й не факт, що він визнає. Але це не потрібно. То й на краще – буде додаткова паніка у них трохи згодом", – написав експерт.

Що означає дефолт?

Фактично дефолт – це нездатність держави або компаній виконувати свої боргові зобов'язання. Після дефолту кредитний рейтинг держави падає. Інвестори не дають коштів, виводять свої активи. А кредитори відмовляються купувати цінні папери чи акції компаній, які перебувають у такій державі.

Для РФ дефолт означає неможливість залучати інвестиції. Крім того, всі гроші, які вони не повернуть, можуть заарештувати на їхніх рахунках або отримати через їхні активи за кордоном.

Оценка материала:

5.00 / 3
Росія вже в дефолті, але не визнає цього, – експерт CASE 5.00 5 3
Політика / Росія
09.03.2022 3570
Еще материалы раздела «Росія»