Політика
Україна
Поліція отримала додаткові повноваження на час воєнного стану
Національна поліція України отримала додаткові повноваження на час воєнного стану. Відповідні норми містяться в ухваленому Верховною радою 15 березня законопроекті №7147.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову партії "Слуга народу" Олену Шуляк.
За її словами, закон передбачає, що на час воєнного стану атестування поліцейських не проводиться. Поліцейські призовного віку на весь період їх служби в поліції отримують відстрочку від призову. Також під час воєнного стану поліцейським гарантується безоплатне медичне забезпечення в закладах охорони здоров'я будь-якої форми власності.
Серед додаткових повноважень поліцейських:
- За письмовим запитом безоплатно одержує від державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб державної форми власності інформацію, необхідну для виконання завдань та повноважень поліції, зокрема про військовополонених.
- Конвоювання осіб, затриманих за підозрою в учиненні кримінального правопорушення, узятих під варту, обвинувачених або засуджених до позбавлення волі, а також охорона їх у залі суду.
- Може утримувати в ізоляторах тимчасового тримання осіб, затриманих за вчинення кримінальних або адміністративних правопорушень, осіб, щодо яких як запобіжний захід застосовано тримання під вартою, осіб, підданих адміністративному арешту, а також обвинувачених і засуджених.
- Оперативне розмінування: виявлення, знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів.
- Техніко-криміналістичне забезпечення огляду місця події, в тому числі, пов’язаної з пожежами, та спеціальні вибухотехнічні роботи за фактами скоєння вибухів, надходження повідомлень про виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів, загрозу вибуху.
- Представництво та виконання зобов’язань України в Міжнародній організації кримінальної поліції - Інтерполі.
- Співробітництво з Європейським поліцейським офісом (Європолом).
- Збір біометричних даних осіб, у тому числі шляхом дактилоскопіювання.
- Адміністративний нагляд відповідно до закону.