НОВОСТИ ДНЯ: Путін робив ставку на серпень, але йому навряд чи вдасться захопити Україну, - Воллес  Зганьбилися на весь світ. Дружина розповідає окупанту про вибухи в Криму: перехоплення ГУР  Книжкова ревізія перетворила російськомовну літературу на макулатуру в українських бібліотеках  "Буде переворот": Піонтковський розповів про "неминучі процеси в бункері" та суспільстві РФ  Погода в Україні на вихідні: дощі та грози  Так ви ще не готували! Фарширований перець по-молдавськи  Українці у воєнний час придбали майже 300 тисяч вживаних авто: топ-20 моделей із пробігом першого півріччя 2022-говсе новости дня
Політика
Україна
26.03.2022 4712

Структури моспатріархату в Україні мають бути ліквідовані – релігієзнавець

Структури московського патріархату в Україні мають бути ліквідовані.

Про це під час закритої дискусії, присвяченої сценаріям розвитку УПЦМ МП, сказав релігієзнавець Віктор Єленський, передає Укрінформ.

"Позиція моспатріархату та персонально патріарха кіріла була максимально людиноненависницькою у цій війні. Навіть в середньовічній історії важко знайти взірці такого безпрецедентного канібалізму, як демонструє патріарх кіріл. Це означає, що московська патріархія не може мати жодного місця на українській землі ні під яким соусом, ні під якими евфемізмами. Її структури мають бути ліквідовані", – сказав Єленський.

За його словами, як поводитимуться ті, хто входить в ці структури, – це вже інше питання. "Але їх не повинно бути. Чи будуть вони "беспризорними", чи будуть вони поминати кіріла, чи Вселенського, чи увіллються в Православну церкву України – це наступне питання, але їм не має бути місця в Україні. Для цього, я думаю, не потрібно чекати. Хоча вони всі очікують, що свіжість прийняття і шоку від війни мине, і оце обурення людське, яке зараз існує, через якийсь час пройде. Власне, так було у 2014-му", – зазначив Єленський.

На думку науковця, не треба чекати, слід просто внести зміни до закону, якими оці структури просто забороняються як колаборантські і як структури, які співпрацюють з державою-агресором.

Єленьский сказав, що постає ще питання долі, власне, московської патріархії.

"Ми також не можемо чекати її розвалу, догнивання, а поставити питання про те, щоб ця структура була виключена з Всесвітньої ради церков, Конференції Європейських церков, тому що вона не має тепер жодного відношення до християнства", – сказав він.

Вчений розповів, що у нацистській Німеччині знайшлося 286 священників, які виступили проти війни. Так, в нацистській Німеччині постала церква для спротиву Гітлеру, так звана сповідуюча церква. Натомість, в російській церкві не знайшлося такої течії, в російському єпископаті не знайшлося жодного голосу проти цього канібалізму.

"Тому я думаю, що питання про перезаснування чогось на місці московського патріархату – це абсолютно легітимна річ. І, нарешті, також має бути поставлене питання про санкції, персональні санкції проти патріарха кіріла, так само, як існують санкції проти соловйова, проти сімоньян, всієї цієї компанії. Він цілком заслужив, щоб долучитися до цього ганебного списку", – додав релігієзнавець.

Як повідомлялося, протягом російсько-української війни відомо про понад сорок храмів, зруйнованих окупантами. Вбито трьох капеланів Православної церкви України. А в день Торжества православ’я патріарх кіріл подарував керівнику росгвардії ікону, фактично благословивши вбивати українців.

Детальніше – у матеріалі на сайті Укрінформу.

Оценка материала:

5.00 / 7
Структури моспатріархату в Україні мають бути ліквідовані – релігієзнавець 5.00 5 7
Політика / Україна
26.03.2022 4712
Еще материалы раздела «Україна»