НОВОСТИ ДНЯ: Найбільша катастрофа в Європі: навіщо Путін віддав наказ підірвати Каховську ГЕС і чому світ злякався  Рибалка шокував упійманим "сомом-монстром" довжиною майже три метри  Прем’єр Латвії подякував Путіну за “добру роботу” для Європи  Шведські фрикадельки: рецепт знаменитої страви  США ремонтують кораблі інопланетян – експрацівник американської розвідки  Росія може підірвати інші українські ГЕС: полковник СБУ назвав цинічну мету ворога  Більшість американців схвалюють збільшення військової та фінансової допомоги Українівсе новости дня
Політика
Україна
08.04.2022 1605

Росіяни примусово вивезли вже 121 000 українських дітей, – Денісова

За інформацією з різних джерел, російські окупанти примусово вивезли вже 121 000 українських дітей. Це і сироти, і ті, хто має батьків.

Про це повідомила в Facebook Уповноважена з прав людини Людмила Денісова.

"Наразі відомо, що частину дітей вивезено окупантами з Маріуполя в Донецьк та в напрям Таганрога. Російські загарбники зазначають, що це діти-сіроти, проте всі діти-сіроти разом з дитячими будинками було евакуйовано з Маріуполя централізовано 24-25 лютого в перші два дні війни", – зазначила вона.

Враховуючи, що російська дума за дорученням Путіна готується внести зміни до законодавства щодо прискореної процедури усиновлення дітей з Донбасу, заміна родини для дитини унеможливиться.

"Україна не має відомостей про те, що діти, яких планують усиновити, мають статус сиріт або позбавлених батьківського піклування. Росія повторює сценарій 2014 року, коли нею було вивезено з окупованого Криму українських дітей так званим потягом надії для їхнього усиновлення", – зазначила вона.

Денісова нагадала, що за незаконне викрадення дітей із Кримського півострова РФ було виключено із Європейської мережі омбудсманів з прав дитини. Вона звернулася до Комітету ООН з прав дітей, Комітету ООН з прав людини, Глобального Альянсу національних інституцій з прав людини (GANHRI) з закликом втрутитись в ситуацію з метою недопустити депортацію дітей та їхнє подальше незаконне всиновлення.

Оценка материала:

5.00 / 2
Росіяни примусово вивезли вже 121 000 українських дітей, – Денісова 5.00 5 2
Політика / Україна
08.04.2022 1605
Еще материалы раздела «Україна»