НОВИНИ ДНЯ: У Польщі нема переляку від Трампа: експерт пояснив сподівання Варшави  Виробники продуктів підняли ціни на 15%: що подорожчало найбільше  Погодні гойдалки: яких сюрпризів чекати українцям в останню неділю листопада  Навіть вдень буде мінус: синоптикиня попередила про похоладання 24 листопада   В Україні 24 листопада на сході та Закарпатті мокрий сніг, вдень до +2°  Сніг, але не всюди. Синоптики дали прогноз на 24 листопада в Україні  Синоптики погіршили прогноз погоди на вихідні: які регіони постраждають найбільшевсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
16.04.2022 744

Яким джерелам інформації довіряють українці

32,5% українців довіряють офіційним інформаційним ресурсам влади, понад 25% - новинним сайтам та українським національним і регіональним медіа.

630_360_1618921403-792_16.04.22

Про це свідчать результати всеукраїнського онлайн опитування українською дослідницькою панеллю «Власна думка» 9–11 квітня, надані Офісом Президента.

Так, на запитання «Яким джерелам інформації ви довіряєте? Назвіть такі джерела/ресурси» 32,5% респондентів вказали «офіційні сторінки влади», у тому числі ресурси ОП, обласних військових адміністрацій, ЗСУ, СБУ, Міністерства оборони, Верховної Ради, ДСНС та інших органів влади.

Понад 25% респондентів вказали як джерела, якими користуються та довіряють, різні новинні сайти та українські медіа національного та регіонального значення.

4,7% від загальної кількості учасників опитування зазначили, що довіряють телемарафону «Єдині новини», 3,3% довіряють іноземним ЗМІ, 3,2% учасників опитування не визначились із джерелами, яким довіряють, та 2,7% вказали, що «не довіряють нікому».

Інші джерела, аудиторія кожного з яких становить менше ніж 1% згідно з опитуванням, назвали понад 20% респондентів. 3,4% вказали, що джерелами, яким вони довіряють, є власний досвід, а також досвід знайомих та очевидців.

За даними опитування, серед найпопулярніших та найзручніших каналів інформації українці назвали телебачення, соціальні мережі та українські новинні сайти.

«Інформаційна війна, яку росія вела проти України протягом багатьох років і продовжує вести, орієнтована як на мешканців російської федерації, так і на громадян нашої держави. Наразі це спрацювало таким чином, що українці дуже добре впізнають фейки та джерела із проросійською риторикою. Важливо, що переважна більшість українців свідомо обирає перевірені та офіційні джерела. Інформаційна політика Офісу Президента базується на ключовому принципі – влада має бути почутою, тому говорити з людьми треба завжди відверто. Ми хочемо, і президент Зеленський завжди наполягає на цьому, щоб в Україні і за її межами про Україну говорили правду», - прокоментував результати дослідження радник керівника ОП Михайло Подоляк.

Зазначається, що у всеукраїнському онлайн опитуванні взяли участь респонденти у всіх областях України, крім тимчасово окупованих територій Криму та сходу. Параметри вибірки дослідження відповідають параметрам міського населення України за статтю, віком (14-55) і областю проживання до початку війни (до 24.02.2022).

Метод опитування: CAWI (Computer Assisted Web Interviewing). Вибіркова сукупність: 4676. Джерела отримання даних: панель «Власна думка», підписники інформаційних каналів Державних адміністрацій в усіх областях України та інші канали комунікації з онлайн аудиторією в Україні.

Дослідження проводилось 9 – 11 квітня 2022 року на волонтерських засадах українською дослідницькою панеллю «Власна думка» за підтримки Інституту соціології Національної академії наук України, з ініціативи Офісу Президента України.

Оценка материала:

5.00 / 2
Яким джерелам інформації довіряють українці 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
16.04.2022 744
Еще материалы раздела «Суспільство»