НОВОСТИ ДНЯ: Дуда повідомив, як світ повинен відповісти Путіну за обстріл ТЦ у Кременчуці  ЗСУ зупинили штурми під Слов'янськом та відбили наступ на Бахмутську трасу, - Генштаб  Бюджетний рецепт рогаликів: миска солодощів всього за 120 грн  На ненависному Заході: у яких країнах живуть та навчаються діти російських чиновників  У Росії виникає все більше проблем на фронті, - голова Єврокомісії  Полетять голови? Зеленський розповів про інспекцію силовиків через війну  З Росії йдуть ще три топових компаніївсе новости дня
Бізнес
Економіка
28.04.2022 280

НБУ збільшив викуп військових держоблігацій для фінансування дефіциту бюджету

Національний банк України 27 квітня здійснив ще один викуп військових облігацій уряду на суму 10 млрд грн. Отже, станом на 28 квітня портфель військових ОВДП у власності НБУ становить 70 млрд грн.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу НБУ.

За даними прес-служби, з початку квітня НБУ викупив військових ОВДП на 50 млрд грн: 12 та 20 квітня - по 20 млрд грн та 27 квітня - 10 млрд грн. Ще 20 млрд грн придбано 8 березня).

"Зростання обсягів викупу військових облігацій НБУ у квітні насамперед пояснюється збільшенням потреб бюджету на тлі запроваджених податкових змін та нижчими обсягами міжнародного фінансування. На відміну від березня доходи бюджету не підтримували дострокова сплата податків бізнесом і перерахування дивідендів державними компаніями. Як і в березні, падіння економічної активності внаслідок воєнних дій суттєво обмежувало бюджетні надходження", - йдеться в повідомленні.

Загалом, за оцінками Міністерства фінансів, потреби бюджету становлять близько 5 млрд доларів, нагадали в прес-службі.

"Сьогодні підтримка бюджету Національним банком лишається необхідною мірою, ураховуючи значні оборонні, гуманітарні та соціальні потреби. Водночас позиція центробанку щодо фінансування незмінна - підтримка з боку НБУ не може бути основним джерелом фінансування видатків уряд", - заявили в НБУ

Як і було задекларовано, НБУ прагнутиме до якнайшвидшої повної відмови від фінансування дефіциту державного бюджету та за умови мінімізації ризиків розбалансування ситуації у фіскальному секторі реалізує це прагнення. Доцільність подальших операцій із фінансування критичних видатків уряду через купівлю ОВДП і надалі визначатиметься окремими рішеннями НБУ.

Оценка материала:

5.00 / 1
НБУ збільшив викуп військових держоблігацій для фінансування дефіциту бюджету 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
28.04.2022 280
Еще материалы раздела «Економіка»