НОВОСТИ ДНЯ: "Омріяний СРСР близько": у Зеленського відреагували на рішення Польщі припинити видавання віз росіянам  На Київщині розгорівся церковний скандал: громада і священник не можуть поділити храм  Охоплені панікою: як чиновники диктатора Путіна таємно намагаються покласти край війні  Кличко попередив про "важку" зиму в Києві: що треба підготувати вдома  "Зламу хребта армії РФ" поки немає, треба готуватися до затяжної війни - генерал ЗСУ  Польські та турецькі бренди вже повернулися на ринок України, невдовзі прийдуть й інші - експерт  Чи можна годувати кішку собачим кормом, а собаку – котячим?все новости дня
Бізнес
Економіка
29.04.2022 1506

Названа країна, яка отримає найбільшу вигоду від війни в Україні

Катар отримає значну вигоду від війни в Україні.

Як пише Bloomberg, завдяки тому, що Європа хоче за п'ять років відмовитися від російського газу, Катар зможе з легкістю збільшити свій експорт ще цього року на 30%.

За оцінками видання, 2022 року експорт катарського газу перевищить минулорічний показник на третину і сягне $114 млрд.

Високий попит з боку Європи знімає будь-які сумніви щодо планів Катару збільшити експорт зрідженого природного газу на 60% до 2027 року. На цей проєкт потрібно близько $30 млрд, які у Катару майже напевно будуть.

Morgan Stanley очікує, що попит на зріджений газ до 2030 року збільшиться на 60%, а Goldman Sachs прогнозує, що спотові ціни на газ в Азії та Європі сягатимуть $25 за мільйон BTU щонайменше наступного року. Це в шість разів більше, ніж потрібно для Катару, щоб вивести на окупність свій проєкт з розширення видобування.

Американські банки так само оптимістично дивляться на нафту, до якої прив'язана більшість контрактів Катару.

Новий газовий суперцикл розпочинається на тлі завершення тривалої підготовки до чемпіонату світу з футболу, яка підтримувала катарську економіку в минулі роки. "Момент для Катару дуже вдалий, це може стати новим драйвером зростання на десятиліття", – зазначає економіст Bloomberg Economics Зіяд Дауд.

Оценка материала:

5.00 / 2
Названа країна, яка отримає найбільшу вигоду від війни в Україні 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
29.04.2022 1506
Еще материалы раздела «Економіка»