НОВОСТИ ДНЯ: Військове керівництво України має намір координувати партизанський рух, - ISW  Резніков - про ракетні обстріли: Розгортання ППО в Україні має увійти до стратегії НАТО  ЗСУ завдали ворогу значних втрат на Бахмутському напрямку  Нові методички ФСБ РФ: чиновників вчать правильно хвалити Путіна та коментувати війну в Україні  Путін сам роззброює російську армію, але вони мають невичерпний запас боєприпасів – експерт  Пані посол Британії розповіла, чому після візиту Джонсона до Києва загальмувались перемовини з Росією  Температура до +37. В яких містах України липень буде найспекотнішим місяцемвсе новости дня
Бізнес
Економіка
30.04.2022 374

За перший місяць війни експорт товарів з України впав на 50%, імпорт - на 65%, - НБУ

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну спричинило більш різке зниження імпорту товарів порівняно з їх експортом. У березні 2022 року експорт товарів зменшився на 52,4% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, тоді як імпорт скоротився на 65,2%.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення НБУ.

Обсяги експорту товарів становили 2,3 млрд доларів. Основним фактором скорочення став експорт продовольчих товарів, який знизився на 54,7% переважно через скорочення експорту зернових (на 53,5%).

Обсяги імпорту товарів становили 2,0 млрд доларів. Обсяги енергетичного імпорту збільшилися на 4,5%. Обсяги неенергетичного імпорту скоротилися на 75,9%

Дефіцит торгівлі послугами оцінено на рівні 502 млн доларів, експорт послуг скоротився на 18,8%, тоді як імпорт послуг, за оцінками, збільшився в 1,6 раза. Основним чинником зростання імпорту послуг стали витрати осіб, які виїхали за кордон через війну, і короткострокових мігрантів – зростання становило 3,2 раза.

За даними НБУ, профіцит поточного рахунку платіжного балансу в березні становив 1,4 млрд доларів.

Оценка материала:

5.00 / 1
За перший місяць війни експорт товарів з України впав на 50%, імпорт - на 65%, - НБУ 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
30.04.2022 374
Еще материалы раздела «Економіка»