НОВИНИ ДНЯ: Найбільше з Башкортостану. ЗМІ підтвердили загибель понад 150 000 росіян в Україні  Українські F-16 могли отримати ракети для найдешевшого збиття "Шахедів", - ЗМІ  Яка реальна кількість окупантів воює проти України: Сирський озвучив шокувальні цифри  Іноземці можуть служити в ЗСУ за новими правилами: деталі змін  Як РФ вдається покривати шалені втрати на фронті: аналіз Politico  Омбудсманка заявила про "відвертий кримінал" у штурмових полках: що кажуть у ЗСУ  Цінової стелі не буде? Захід готує радикальний удар по експорту російської нафти, - Reutersвсі новини дня
Політика
Світ
08.05.2022 3497

У північних районах Афганістану противники Талібану розпочали воєнний наступ

В Афганістані Національний фронт опору (НФС), очолюваний Ахмадом Масудом – сином покійного командира антиталібів Ахмада Шаха Масуда, - заявив про захоплення трьох північних районів у країні, у якій при владі перебувають таліби, оголосивши про початок широкого військового наступу.

Як передає Укрінформ з посиланням на AFP та Alarabia News, НФС зазначив, що воєнні дії в долині Панджшер стали його першим збройним наступом на сили Талібану від моменту їхнього повернення до влади.

«Від учорашнього вечора, коли Ахмад Масуд... наказав своїм військам розпочати наступ, у Панджшері було звільнено три великі райони, - сказав представник НФС Алі Назарі.

За його словами, повстанці захопили головну дорогу, спостережні пункти та села в цих районах, а потім оточили талібів у місцевих офісах.

Назарі сказав, що наступ триватиме у 12 провінціях, де наявні його сили, переважно на півночі.

За даними AFP, жителі Панджшеру, повідомили, що вночі йшли важкі бої, що підтвердив місцевий командир талібів.

Водночас уряд Талібану заперечив заяви НФС, заявивши, що в Панджшері та інших частинах країни не було «воєнних інцидентів».

«Твердження деяких повстанців у ЗМІ не відповідають дійсності», - заявив речник талібів Забіхулла Муджахід у Твіттері.

Зазначається, що в цьому регіоні особливо шанують Ахмада Шаха Масуда, якого називають Левом Панджшера. Його вбили бойовики Аль-Каїди у 2001 році за два дні до терактів 11 вересня.

Відтоді роль лідера узяв на себе його син, який організував опір разом з іншими афганськими лідерами у вигнанні.

НФС неодноразово засуджував Талібан, називаючи його «нелегітимним урядом».

Як повідомляв Укрінформ, раніше таліби заявляли, що взяли під контроль провінцію Панджшер.

Оценка материала:

5.00 / 5
У північних районах Афганістану противники Талібану розпочали воєнний наступ 5.00 5 5
Політика / Світ
08.05.2022 3497
Еще материалы раздела «Світ»