НОВОСТИ ДНЯ: Самохідні гаубиці Caesar уже б’ють ворога на фронті   Навколо Путіна є "яструби": експерт оцінив вірогідність заколоту в Кремлі  Путін налаштував усіх проти себе. У Кремлі вже обирають наступника  АЗС України скорегували ціни на автогаз: скільки тепер коштує ним заправитися  А за тиждень - вже літо: якою буде погода в червні  Український салат з капусти "Дністер": додайте цей особливий інгредієнт для суперсмаку  Протикорабельні ракети Harpoon та пускові установки до них уже їдуть до України – Пентагонвсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
12.05.2022 839

Трійця: дата та значення свята

Цього року Трійцю відзначають 12 червня.

Трійця – це одне з головних свят, яке щороку відзначають християни як східного, так і західного обрядів. Свято присвячене Пресвятій Трійці: Богу Отцю, Богу Сину та Святому Духу. Пише ZN.UA.

Значення свята

На 50-й день після воскресіння Христа апостоли зібралися в Сіонській світлиці в Єрусалимі, перед ними у світлі та сяйві з'явився Святий Дух. Після цього апостоли отримали здатність зцілювати і пророкувати, а також говорити різними мовами, що дозволило їм нести слово Боже кожній людині на землі.

Трійцею це свято називають тому, що цього дня світові відкрилася вся повнота дії Святої Трійці і люди почали прославляти три іпостасі Єдиного Божества: Бога Отця, Бога Сина та Святого Духа.

Коли Трійця у 2022 році

У свята немає фіксованої дати, день святкування змінюється рік у рік і залежить від дати Великодня. Християни західного обряду відзначають Трійцю та П'ятидесятницю окремо, а східного – в один день.

Так, християни західного обряду відзначали Великдень 17 квітня. Відповідно, П'ятидесятниця випадає на 50 день після Великодня, тобто на 5 червня, а Трійця відзначається через тиждень після П'ятидесятниці, 12 червня.

Християни східного обряду відзначали Великдень 24 квітня, а Трійцю та П'ятидесятницю відзначатимуть через 50 днів після неї – 12 червня.

Що не можна робити на Трійцю

У цей день не можна працювати у полі та городі.

Забороняється також працювати по дому.

Не можна лаятися, сваритися, поганословити і бажати іншим зла.

Забороняється ходити в ліс та купатися у водоймах. Вважається, що у свято прокидається нечисть, до якої належать мавки та русалки, зустрічі з нею краще уникати.

Оценка материала:

5.00 / 2
Трійця: дата та значення свята 5.00 5 2
Жизнь и Стиль / Общество
12.05.2022 839
Еще материалы раздела «Общество»