Бізнес
Нерухомість
Угод на вторинному ринку житла немає. Але ціни не знижуються, а в деяких регіонах – зростають
З початку повномасштабної війни, 24 лютого, не працюють реєстри. Серед них був і реєстр прав на нерухоме майно. 19 квітня Кабмін ухвалив постанову, якою реєстр відкрили, але не всім, а деяким нотариусам, список яких формує Мін'юст.
Видання НВ, з посиланням на опитаних ріелторів повідомляє, що, попри реєстр, який запрацював, угод купівлі-продажу житла немає. У регіонах на кордоні з Росією ріелтори не одержують дзвінків від потенційних покупців. Київ – не виняток. Пише iga.net.
Немає зацікавленості у купівлі житла й у Львові. Ріелтори пояснюють, що переселенців, які потенційно сформували би попит, цікавить переважно оренда.
В Івано-Франківську є перегляд квартир. Співробітник АН Ріелтор Роман Глушко розповідає, що зазвичай житло дивляться приїжджі зі східних областей. "Вони розуміють, що найближчим часом не повернуться додому і готові купувати квартири. Потенційні покупці цікавляться житлом середнього сегменту, частіше – у новобудовах", – зазначає експерт.
Незважаючи на відсутність попиту, власники квартир не готові знижувати ціни. З-за кордону телефонують потенційні покупці та запитують, чи з'явилися у Києві квартири по $25 000 −30 000, розповідає Дмитро Корчев. Але ціни на квартири в столиці не змінилися – у спальних районах міста середня ціна квадратного метра становить $1200 – 1300. Елітна нерухомість, наприклад, у ЖК Новопечерські Липки, як і раніше, коштує $3000/кв. м з ремонтом.
У Львові власники просять у середньому $800-900/кв. м. Наприклад, 1-кімнатна квартира по вул. Коперника з ремонтом коштує $44 000. Стільки ж просять за 2-кімнатну квартиру площею 66 кв. м у будинку по вул. Братів Міхновських у Залізничному районі.
В Івано-Франківську на тлі зростання переглядів ціни зросли на 5-10%, каже Глушко. Зараз 1-кімнатну квартиру в новобудові можна купити за $36 000 із ремонтом, 2-кімнатну — за $47 000, а ціни на 3-кімнатну стартують від $55 000.
Ціни у новобудовах у західному регіоні зросли в середньому на 7-10%. Зокрема у Закарпатській, Івано-Франківській, Черкаській областях – на 7%. Більш детальну інформацію з інфографікою за регіонами можна прочитати тут.
Оценка материала:
Угод на вторинному ринку житла немає. Але ціни не знижуються, а в деяких регіонах – зростають13.05.2022