НОВОСТИ ДНЯ: Пєсков відповів на оголошення Moody’s про дефолт Росії  Спека і грози, а подекуди град та шквали: прогноз погоди в Україні на середу, 29 червня  Джонсон про побоювання Генштабу Британії: війна не повинна вийти за межі України  Дуда повідомив, як світ повинен відповісти Путіну за обстріл ТЦ у Кременчуці  Макрон відреагував на ультиматуми РФ, які вона ставить Україні  Бюджетний рецепт рогаликів: миска солодощів всього за 120 грн  На ненависному Заході: у яких країнах живуть та навчаються діти російських чиновниківвсе новости дня
Бізнес
Економіка
13.05.2022 370

Україна витратила на війну з Росією 8,3 млрд доларів – Мінфін

Міністр фінансів України Сергій Марченко заявив про те, що вимушені втрати України на екстрені потреби, від зброї до термінової допомоги внутрішньо переміщеним особам, сягнули 8,3 млрд доларів.

Про це міністр повідомив у інтерв'ю Reuters.

"Україна була вимушена витратити 245,1 млрд гривень (8,3 млрд доларів) на війну з Росією замість розвитку", – розповів глава українського Мінфіну.

Цифра, яка раніше не розголошувалася українським урядом, демонструє економічний вир, у якому перебуває зараз країна, зауважує видання. За словами міністра, кошти, які спочатку були передбачені на економічний розвиток, йшли на інші потреби – від закупівлі й ремонту зброї до екстреної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Марченко також зазначив, що уряд зібрав лише 60% від запланованих податкових надходжень за квітень, і нестача частково була доповнена до еквівалента 79,5% грантами від іноземних партнерів. У цьому зв’язку міністр підкреслив, що Україна потребує іноземної економічної допомоги, бо змушена спрямовувати мільярди додаткових доларів на надзвичайні витрати.

У цьому ж контексті Марченко поінформував, що Україна у квітні отримала майже 2 млрд доларів зовнішнього фінансування, з яких 719 млн – гранти. За його словами, загалом з лютого надійшло 5,4 млрд, включно з 801 млн допомоги.

Водночас міністр спрогнозував, що надходження до бюджету в травні–червні – без урахування зовнішньої допомоги – очікуються на рівні 45–50% від запланованого рівня за умови, що ситуація не погіршиться.

Оценка материала:

5.00 / 2
Україна витратила на війну з Росією 8,3 млрд доларів – Мінфін 5.00 5 2
Бізнес / Економіка
13.05.2022 370
Еще материалы раздела «Економіка»