НОВОСТИ ДНЯ: У Батумі перебуває танкер з російськими підсанкційними нафтопродуктами - ЗМІ  путін «дозрів» до неформального знищення патріархії - Денисенко  "Калінінград може перетворитися на безлюдну пустелю": експерт розповів про "біль" Путіна  Спека змінюватиметься грозами: синоптики дали детальний прогноз на липень  Вареники з вишнею на заварному тісті, які завжди вийдуть вдалими: простий рецепт  Знищену російську техніку повезли з України до Польщі  Від заморозків до +41 градуса: яка погода буде в Україні у липнівсе новости дня
Бізнес
Економіка
21.05.2022 385

Moody's знизило суверенний кредитний рейтинг України

Рейтингове агентство Moody's знизило довгостроковий кредитний рейтинг України з Caa2 до рівня Caa3 і змінило прогноз на негативний.

Про це йдеться у пресрелізі агентства.

Зниження рейтингу зумовлене підвищеними ризиками для обслуговування державного боргу України внаслідок вторгнення Росії, а також більшою за прогнозовані Moody’s тривалістю активних бойових дій. Усі ці фактори збільшують ймовірність реструктуризації боргу, зазначає агентство.

Хоча наразі Україна отримує допомогу у вигляді значних обсягів міжнародної фінансової підтримки, що допомагає пом’якшити негайні ризики ліквідності, у середньостроковій перспективі це призведе до значного зростання державного боргу.

Занепокоєння щодо можливості у майбутньому обслуговувати такий борг може перешкодити подальшому доступу України до фінансування для обслуговування комерційного боргу.

Негативний прогноз свідчить про те, що існує високий ступінь невизначеності щодо подальших наслідків повномасштабної війни, зокрема кредитних. Продовження війни збереже потреби у фінансуванні на дуже високому рівні протягом тривалого періоду, а відтак призведе до подальшого зростання боргового тягаря.

У такому разі агентство допускає, що рівень виплат інвесторам у разі неспроможності обслуговувати борг повною мірою може бути меншим за 65-80%, властиві для кредитного рейтинга Caa3.

Оценка материала:

5.00 / 1
Moody's знизило суверенний кредитний рейтинг України 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
21.05.2022 385
Еще материалы раздела «Економіка»