НОВОСТИ ДНЯ: Як правильно зберегти ягоди та фрукти на зиму: пролежать цілий рік  Арестович розповів, скільки російських військових знищив Путін заради Лисичанська  До України привезли копію листа Карла ХІІ про визнання незалежності Запорізької Січі  Синоптикиня розповіла, коли у більшості регіонів України послабне спека  Пишні й ніжні сирники "як в ресторані" за секретним рецептом української кулінарки  Повітряний бій на Херсонщині: українські літаки вдарили по скупченню ворога і були атаковані ракетами "повітря-повітря"  Грози, град і сильний вітер: де в Україні чекати негоди 5 липнявсе новости дня
25.05.2022 3598

Дефіцит солі в Україні: як довго може тривати і чи варто запасатися "білим золотом"

Україні та решті Європи загрожує дефіцит солі через зупинку роботи підприємства "Артемсіль" у Донецькій області. Ще в квітні компанія зупинила роботу і відвантажила всі запаси готової продукції.

У матеріалі rbc.ua, що ж далі чекає українців у зв'язку з нестачею такого важливого товару.

Чи загрожує дефіцит солі Європі та Україні

Через постійні обстріли в області підприємство "Артемсіль" не працює.

"Підприємство не працює, простоює, згідно з наказом, до невизначеного часу. Обстріли постійні, частково зруйновано адміністративну будівлю. Були прямі попадання в рудники, матеріальний склад. Виробничий процес неможливий. Ми ж не піддамо людей небезпеці", - розповів керівник підприємства Віктор Юрін "Вильному радіо".

За його словами, компанія була найбільшим підприємством з видобутку солі в Європі.

"Серед наших постійних клієнтів - Угорщина, Польща, Грузія, Молдова, Азербайджан, Румунія", - сказав Юрін.

Що буде тепер з сіллю

Віктор Юрін вважає, що тепер Україні доведеться експортувати більше солі з-за кордону. За словами директора, зупинку підприємства відчують на собі й іноземні споживачі.

Ціни на сіль зросли

Сіль поступово почала зникати з прилавків. Після того, як українці стали відчувати її брак - ціни в магазинах на неї виросли колосально.

Якщо раніше за кілограм кам'яної солі просили 12 гривень, то зараз ця ціна потроїлася, і її ще потрібно знайти.

На сайтах українських супермаркетів зараз можна купити найдешевшу сіль за 18.60 гривень. Це буде "Сіль морська харчова йодована" (1 кг). За нею пропонують купити "Рожеву гімалайську сіль", від 54 гривень за 300 грамів.

Як ми раніше писали, в Україні вже відчувається дефіцит гречки і ціни на найпопулярнішу крупу поповзли вгору.

Оценка материала:

5.00 / 4
Дефіцит солі в Україні: як довго може тривати і чи варто запасатися "білим золотом" 5.00 5 4
Бізнес / Ринки та компанії
25.05.2022 3598
Еще материалы раздела « Ринки та компанії»